Chcę zbudować prostą bibliotekę w JS (Vanilla). Jestem trochę zdezorientowany, czy postępować zgodnie z paradygmatem na klasie lub paradygmatem na bazie prototypu. ES6 jest teraz w głównym nurcie, nawet jeśli jest używany ES5. Co powinienem rozważyć

3
Reedwan Nouman 28 luty 2019, 07:46

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Najlepszym sposobem na to jest napisanie kodu źródłowego za pomocą najnowszych funkcji ES6 +. Teraz Twoja biblioteka JavaScript może zostać zużyta przez trzy różne rodzaje klientów:

  1. Przeglądarka
  2. NodeJS
  3. Kolejna biblioteka

1. Przeglądarka - W przypadku przeglądarki Najlepszą opcją jest posiadanie kodu źródłowego transplejowanego do ES5, a następnie zbudować w formularzu IIFE.

2. NodeJs - Najlepszą opcją jest transpilenie go do ES5 i zbudowania w formacie CommonJS (CJS).

3. Kolejna biblioteka - Najlepszą opcją jest transpiowanie kodu źródłowego do ES5, ale nadal zachowuje moduły ES5 (eksport / import). Możesz wyeksportować kompilację jako moduły ESM. Pomaga to zawijającymi narzędziami do lepszych treesaków podczas korzystania z biblioteki jako zależności.

Najczęściej używane biblioteki JS Bundling: Rollup, Webpack i Paczka obsługuje je. Możesz je sprawdzić, aby uzyskać więcej informacji. Happy Coding =)

2
Samu Joseph 28 luty 2019, 05:19

Możesz użyć ES6 i dostać kod z Babel do ES5 do kompatybilności wstecznej.

Spójrz na ten kotłowy na przykład kod.

NPM-Module-Bloodlate

1
Dinesh Pandiyan 28 luty 2019, 04:49