Przepraszam, jeśli opublikuję to w niewłaściwej części, potrzebuję pomocy i niepewnie, gdzie się zwrócić.

Próbuję uruchomić dokera za proxy na maszynie Linux / Ubuntu Server. Skonfigurowałem każdy serwer proxy w polu (FTP / HTTPS / HTTP), skonfigurowałem również serwer proxy dokowców wymienionych tutaj: https://docs.docker.com/config/daemon/systemd/#httphttps-proxy i https://stackoverflow.com/a/28093517/4261713 .

Jednak mam Serwis Docker ustawiony na Auto-Start na uruchomieniu maszyny, chyba że loguję się na maszynie i uruchom {x0}} Te ustawienia są ignorowane, a doker nie może używać proxy. Wszystko jest w porządku, mamy pracę na dostęp do lokalnego dostępu, ale muszę użyć tego urządzenia zdalnie za pomocą automatycznych budów / wdrożeń itp. Dlatego też przerwę kompilacji bez uruchomienia tego polecenia.

Niestety nie mogę uzyskać żadnej pomocy z wsparcia dokującego, czekałem około 3 tygodni, aby odpowiedzieć bez szczęścia. Ten problem jest bardziej niż prawdopodobnie nie rozumiesz usług Linux / Daemons. Czy ktoś może mi pomóc?

Aby potwierdzić, co już próbowałem:

 1. Stworzyłem http-proxy.conf in /etc/systemd/system/docker.service.d i utworzyłem tam zmienną środowiskową dla serwera proxy.

 2. Próbowałem zmodyfikować plik Docker Service Init.D, dodając zmienną "DOCKER_OPTS" na górze przy użyciu {x1}} Jednak również nie zrobił to różnicy i nadal muszę ponownie uruchomić usługę po ponownym uruchomieniu !

 3. Edytuj: Ustawiłem / skonfigurowałem konfigurację klienta w ~/.docker/config.json, aby mieć serwery proxy (jak wspomniano w odpowiedzi poniżej przez Kerat)

Każda pomoc jest bardzo doceniana, całkowicie utknąłem z tym, dlaczego nie odczytuje opcji w uruchamianiu.

0
Chris Watts 25 luty 2019, 14:11

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Okazało się to podwójną instancją. Confusingly Ubuntu Server jest wyposażony w Docker zainstalowany w Package Manager - Snap, więc instalację pod Apt-Get Look do podwójnej instalacji.

Myślę, że jest to złe drogi do zarządzania serwerem Ubuntu, spodziewałbym się, że zwykły, waniliowy OS z niczym zainstalowanym .. Mamy nadzieję, że to pomaga komuś innemu w przyszłości!

0
Chris Watts 15 lipiec 2019, 08:51

Czy próbowałeś skonfigurować proxy w {x0}} z:

{
 "proxies":
 {
  "default":
  {
   "httpProxy": "http://127.0.0.1:3001",
   "httpsProxy": "http://127.0.0.1:3001",
   "noProxy": "*.test.example.com,.example2.com"
  }
 }
}

Jak wspomniano w https://docs.docker.com/network/ Proxy / # Configure-the-Docker-Client?

0
Kerat 25 luty 2019, 13:03