Mam projekt na College, aby stworzyć aplikację IOT (Internet of Things), będziemy używać AVR jako mikrokontrolera, dostęp do Internetu za pomocą WiFi lub kabla Ethernet nie jest bardzo pomocne w naszej aplikacji, więc pomyśleliśmy, że uzyskanie dostępu Korzystanie z karty SIM będzie znacznie lepsze, ponieważ nawet możliwe jest, czy nie? Z góry dziękuję.

0
Mohamed Mostafa 25 luty 2019, 19:25

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Tak, to możliwe. Potrzebujesz modułu GSM, takiego jak SIM 900. Możesz użyć Usart / UART, aby komunikować się z modułem. Zapewnia zestaw w poleceń, który można użyć do uzyskania zawartości sieci Strona i publikowanie zmiennych przez połączenie GPRS.

Dostępne są różne biblioteki open source dla platformy Arduino. Możesz zacząć stamtąd i później napisać własny kod lub po prostu skopiuj kod.

0
ram krishna 26 luty 2019, 11:36

Potrzebujesz tarczy 3G / GPRS. Ściśle, wszelkie modemy danych mobilnych będzie działać, ale jest to lepsze wyszukiwanie na użycie. Nie powinno być zbyt drogie i zazwyczaj działają, wysyłając dane (i informacje o kontrolowaniu) nad linkiem szeregowym UART. Ogranicza to szybkość transmisji danych, ale w wielu zastosowaniach prawdopodobnie nie dbasz o szybkość transmisji danych.

Możesz sprawdzić przykładowe oprogramowanie przy wyborze modemu / tarczy.

Pamiętaj, że różne zespoły nie są globalne, więc musisz upewnić się, że cokolwiek używasz, pasuje do twojego regionu.

0
Sean Houlihane 25 luty 2019, 17:09