Używam generatora Loopback, aby generować modele i usługi APIS. Teraz chciałem zmodyfikować reszta API tak, że za każdym razem, gdy nazywa się API, podjęte są niektóre rejestrowanie / działania spcyficzne. Dowiedziałem się, że używając zdalnych haczyków (beforteremote, afterremote), możemy określić działania, które mają być pobierane na różne połączenia metody zdalnego. Ale czego nie wiem, to tam umieścić kod zdalnego haczyków. W którym pliku ten kod przejdzie, gdy projekt został utworzony za pomocą "Yo Loopback".

0
Red Devil 16 sierpień 2014, 06:58

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Jeśli chcesz chronić API REST od nieistniejącego użytkownika lub anonimowego użytkownika, należy użyć ACL. Spójrz tutaj:

Zdefiniuj kontrolę dostępu z samouczka pośredniego

Uwierzytelnianie, autoryzacja i uprawnienia

Reszta API odpowie na kody, jeśli ktoś nieautoryzował próbę uzyskania dostępu (w zależności od tego, co definiujesz), na przykład 401. Następnie w aplikacji, jeśli pojawi się ten kod, powinieneś przekierować do logowania.

Teraz, za każdym razem, gdy utworzysz nowy model za pomocą slc loopback:model, wygeneruje 2 pliki w folderze common/models. Jeden jest .js i ohter a .json . Musisz dodać kod w pliku .js dla zdalnych haków. Spójrz na to link wyjaśnia, jak dodać zdalne metody .

1
perseus 3 marzec 2015, 00:38

Dodawałbyś kod do plików pod / wspólnych / modeli.

Jeśli używasz modelu osoby. Dodaj poniższy kod w /common/models/person.js:

2
snathan 26 sierpień 2014, 15:55