Niedawno miałem dyskusję w biurze, o tym, czy dostarczyć dane wykresu przygotowane przez nasze wewnętrzne interfejsy API Back-End lub dostarczyć ogólne dane i analizować format wykresu na frontonie. Oto podstawowe notatki, które zebrałem z mojego zespołu:

Plusy przedniego:

 • Dane są przesyłane z backend w formacie ogólnym
 • Ponieważ dane są w formie ogólnej, można użyć dowolnego frontu renderowania wykresu. Podano metodę parsera

Front End Cons:

 • Front-End będzie musiała włączyć pewnego rodzaju parsera, aby przekonwertować dane ogólne do rzeczywistych danych wykresowych

Tylne zawodowcy:

 • Dane mogą być podane w prawidłowym formacie negującym potrzebę analizowania front-end

Back End Cons.

 • Zamknij, która biblioteka wykresów możemy użyć

Wydaje się, że jego / lub scenariusz, ale chciałem zadać pytanie, aby uzyskać inne możliwe spostrzeżenia.

Back-end mam na myśli spoczynek API i przez front-end mam na myśli aplikację internetową (javascript).

12
bigtallbill 12 sierpień 2014, 23:02

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Aby dodać więcej do swojej listy, możesz wziąć pod uwagę konto.

 • Dane serializujące i manipulowanie w tylnym końcu wykorzystuje więcej pamięci RAM, ponieważ wszystkie dane są po raz pierwszy załadowane do pamięci.
 • Aby standaryzować się i uporządkowaną końcami, powinieneś mieć dostęp do zasobów za pośrednictwem reszty API. Manipulowanie danych dotyczących takiej wielkiej skali nie ma rzeczywistej wartości dla twojego interfejsu API.
 • Korzystanie z przodu do manipulowania danymi będzie korzystać z bardziej rodzime zasobów, a zatem zapisz swoje sterty przetwarzania i pamięci RAM na tworzeniu danych "Wykres". Wykres będzie renderować przy prędkości natywnej, a nie powiesić na serwerze, aby najpierw go skonstruować.
 • Chyba że piszesz aplikacje, które są stale podlegające zagrożeniu bycia porwanym / zhakowanym (jak bank). Naprawdę nie musisz się martwić o kogoś innego pisząc własne wersje swoich wykresów. To zajmuje zbyt dużo czasu, a nie jest dokładnie coś, czego trzeba rozważyć żywotną zagrożenie dla biznesu / aplikacji.

Mam nadzieję, że pomogłem trochę.
ps

Polecam korzystanie z interfejsu API odpoczynku wstecznego za jedyne narażenie na bazę danych / zasobów, a nie mieć wiele logiki aplikacji.

Twoja aplikacja JS powinna obsługiwać wszystkie manipulacje danych do struktury, w zależności od tego, co próbuje przekazać.

10
Zander Rootman 12 sierpień 2014, 19:18
 • Drogie obliczenia lub jakiekolwiek obliczenia na wykresie powinny nastąpić na tylnym końcu. Nawet jeśli tylny koniec kończy się spożywanie większej ilości pamięci lub procesora, możesz kontrolować, że skalowanie / autoncaling serwerów tylnych końców na podstawie procesora, czas odpowiedzi, pamięci itp.
 • Jeśli Front-End wykonuje obliczenia i pozwala założyć, że ma wiele lat i miesiące punktów danych, przetwarzanie nastąpi w aplikacji przeglądarki klienta, dla której aplikacja nie ma zbyt żadnej kontroli. Jest to szczególnie scenariusz dla tych, którzy grają w wielu zakładkach przeglądarki w tym samym czasie.
 • Debugowanie lub PIN wskazujący problem jest łatwiejszy, jeśli wszystkie obliczenia są wykonywane na tylnym końcu.
4
user1540256 31 październik 2018, 23:03

Jeśli tylny koniec jest w stanie wykonać konwersję, najlepiej, najlepiej, że klient może mieć możliwość uzyskania surowego lub sformatowanego wyjścia. Najlepsze z obu światów?

0
Tom 12 sierpień 2014, 19:16