Moja zakładka Chrome jest zbyt niechlujna. Wykazuję go i zdecydowałem się napisać program Pythona, aby oczyścić zakładkę. na przykład: Sortuj je według słowa kluczowego.

Znalazłem piękną zupę. Ale problem polega na tym, że plik Export używa formatu pliku Netscape Bookmark, a nie standardowy XML. Piękna zupa spróbuje konwertować je do standardowego formatu XTML. Chrome nie będzie mógł go przeczytać.

Czy istnieje inne rozwiązanie?

2
比尔盖子 11 sierpień 2012, 15:12

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Domyślnie Chrome przechowuje zakładki jako JSON, na przykład na:

C:\Users\user\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Bookmarks

Dla użytkowników Linuksa:

~/.config/chrome/Default/Bookmarks

(Lokalizacja tego pliku będzie się różnić w zależności od platformy.)

Możesz łatwiej znaleźć ten plik do manipulowania niż eksport HTML.

7
比尔盖子 11 sierpień 2012, 11:27

Mam ten sam problem. W tej chwili robię Python Bookmark Toolkit tylko do czyszczenia mojej brudnej zakładki z Chrome.

Bookmarkit at Github: https://github.com/allengallerre/bookmarkit

Myślę, że lokalizowanie pliku zakładka z Chrome nie pomaga ci / mnie. Chyba że analizujesz plik JSON do DICT (widzę, że otworzyłeś kolejne pytanie o to, a myślę, że już opuściłeś plik zakładek SGML.)

Moje rozwiązanie będzie:

  1. Korzystanie z CLI do zarządzania zakładką jest martwy, ponieważ jest to bardzo trudny postęp dla osób, które naprawdę potrzebują narzędzia do zarządzania zakładką (większość z nich ma 10m + plik zakładki jak ja), użyję Pigtk lub Pyqt, aby zapewnić łatwe GUI oparte na drop-i rzucie.

  2. O BS Zmiana pliku: Zapomnij o zmianie, że BS zrobi do pliku zakładek. Za każdym razem, gdy kończysz parsowanie pliku, generuj plik Netscape-Bookmark, nie używając oryginalnego pliku (nawet nie został zmieniony)

  3. Wypróbuj ElementRee Lib.
    Zobacz tutaj: http://docs. panithon.org/library/xml.etree. ElementRee.html. Myślę, że parsowanie SGML jest znacznie bardziej bezpieczniejszy niż bezpośrednio zmienić plik JSON, którego używa Chrome. Ponieważ ciężki użytkownik, taki jak ja bardzo poważnie traktować nasze dane, wolałbym ostrożnie eksportować, importuj do mojego zestawu narzędzi, zakończyć pracę, a następnie zaimportuj z powrotem do Chrome. Ten postęp lepiej być jawny .

2
Allen Galler 4 październik 2012, 14:49