Chociaż bardzo łatwo używam Pythona bardzo łatwo w środowisku Linux, mam ogromne problemy, aby nawet zainstalować go poprawnie w środowisku Windows. Mam nadzieję, że jest tutaj pytanie, ponieważ nie jest bezpośrednio pytaniem programistycznym. Zwłaszcza mam następujące problemy:

  • Po wierszu poleceń Python nie jest uznanym poleceniem. Czy muszę ręcznie ustawić ścieżkę Windows? Jeśli tak, jak to zrobić?

  • Podczas uruchamiania skryptu Pythona należy to zrobić za pomocą Python.exe lub Pythonw.exe? Jaka jest różnica?

  • Próbowałem też zainstalować IPython kilka razy, nigdy nie został zainstalowany (nawet po podążaniu za rozpoczynającego IPythonenter Link Opis Wątek .

  • Podczas uruchamiania skryptu z Python.exe, okno pojawia się i natychmiast zamyka. Widziałem kilka wskazówek w kładzieniu się w poleceniem Readline, która nie ma pomocy, jeśli w skrypcie jest błąd składniowy. Więc jak móc zachować otwarte okno lub jak uruchomić polecenie na cmd.exe?

Dziękujemy za pomoc na tych przedmiotach.

Alex

0
Alex 14 wrzesień 2012, 11:41

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

1) Spójrz tutaj: www.computerhope.com/issues/ch000549.htm

2) Otrzymano już odpowiedź, zawsze próbuj używać wyszukiwania przed zadaniem pytania: Pythonw.exe lub Python.exe?

4) Podczas korzystania z cmd.exe po prostu przejdź do folderu skryptu przy użyciu dir dla zmieniających się katalogów i {x1}}, D: itp. do zmieniających się dysków. Następnie uruchom skrypt, wpisując tylko nazwę skryptową. Po prawidłowym zainstalowaniu Python automatycznie uruchamia skrypty Pythona, dzięki czemu nie musisz pisać "Pythona" przed nazwą skryptową. Po uruchomieniu w CMD okno pozostanie otwarte. Jeśli chcesz, aby pozostać otwarty nawet podczas uruchamiania skryptu za pomocą dwukrotnego kliknięcia, użyj funkcji oczekującej na dane wejściowe użytkownika, patrz tutaj Jak zachować okno wyjścia skryptu Pythona?

1
Community 23 maj 2017, 11:55

Możesz użyć Python3.3, istnieje nowy Wyrzutnia do Pythona w nim skrypty. Dzięki temu możesz rozpocząć skrypty Pythona za pomocą py <scriptname>, co ma korzyść z zainstalowania na ścieżce (C: Windows System32) i możesz użyć Shebang, aby określić, czy skrypt jest dla Python2 lub Python3. Również

Oprócz programu wyrzutni instalator Windows zawiera teraz opcję dodawania nowo zainstalowanego Pythona do ścieżki systemowej (przyczyniła się przez Brian Curtin w wydaniu 3561).

1
MKesper 26 lipiec 2013, 13:16