Mam stronę internetową ASP.NET, ale muszę przekazać coś do JavaScript, aby zrobić tam rzeczy. W tej chwili robię takie rzeczy:

<script type="text/javascript">
    var userHasMicrositePhoto = '<%=hasMicrositePhoto%>';
</script>

Ale powiedziano mi, że wprowadzenie wielu znaczników skryptów w taki sposób jest złe, a także jej denerwujące, aby mieć pisanie właściwości w moim kodzie za sobą.

Co to jest lepszy sposób na to?

0
Oliver 13 październik 2011, 19:34

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Jest to prawie idealny sposób na IMO. Jeśli masz takie rzeczy, spróbuj umieścić go w jednym bloku <script>. Można również użyć tablicy, aby zmniejszyć nad głową kodu, albo posiadać wyjście ASP.NET ASP.NET włączony macierzy ze wszystkimi potrzebnymi właściwościami.

W zależności od architektury, możesz rozważyć pobieranie tych właściwości za pomocą oddzielnego żądania Ajax, które sprawiłyby, że strona ciała nieco czyszczenia, ale byłoby to dodatkowe żądanie, które nie może być buforowane, więc bym Użyj tego tylko w bardzo skrajnych przypadkach.

To samo dotyczy osadzenia oddzielnego {x0}} wygląda ładniej w wygenerowanym znaczniku, ale potrzebuje kolejnego żądania na serwer.

2
Pekka 13 październik 2011, 15:37

Jedyne alternatywy byłyby

  1. Napisz stronę, która generuje AJAX i masz dostęp JavaScript z XHR
  2. Napisz stronę, która generuje JavaScript i masz dostęp do HTML z jednym znacznikiem skryptu

Nie sądzę, że żaden z tych rozwiązań jest oczywiście lepszy od tego, co teraz robisz, z wyjątkiem przypadków łatwiej korzystać z innych stron, jeśli to pomoże.

1
Malvolio 13 październik 2011, 15:40