Najwyraźniej nie można uzyskać znaczników {X0}} <option> różnych wartości font-family. Chciałbym w jakiś sposób osiągnąć ten efekt. Próbowałem wtyczki JQuery Selectbox, ale nie pozwala mi na stylowanie indywidualnych opcji. Czy ktoś może zaproponować rozwiązanie?

Dzięki

0
Will 18 październik 2011, 19:19

4 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Nie jest w 100% idealny, ale to skrzypce otrzyma 90% drogi:

http://jsfiddle.net/y39hq/

Wybierz inny element z rozwijanej, a następnie odłączyć, zobaczysz zmianę czcionki dla wybranego elementu.

Zasadniczo nie, nie możesz tego zrobić za pomocą domyślnego <select>, ale JavaScript, w połączeniu z wtyczką, taką jak Selectbox nie jest tak trudny.

Dodatkowo stylizacja poszczególnych elementów na liście możesz zarządzać z CSS Pseudo-selector nth-child(). Pozwoli to stylować każdy element na liście. Oczywiście, jeśli ręcznie budujesz przedmioty w upadku, byłoby dużo czystsze, aby po prostu ustawić czcionkę w punkcie tworzenia listy ....

Powodzenia!

0
Adam Terlson 18 październik 2011, 15:30

Ta wtyczka zmienia Selectbox w drzewie ul Li Li, dzięki czemu możesz ustawić rodzinę czcionki na Li's

http://www.devirtuoso.com/2009/08/Styling-drop-down-boxes-with-jquery/

0
Manuel van Rijn 18 październik 2011, 15:23

Pełne rozwiązanie DIY może być może? Po kliknięciu elementu pokazuje znacznik z niezwykłym stylem {X0}}.

0
herman 18 październik 2011, 15:25

Standardowy HTML <select><option>...</option></select> nie pozwala na zmianę czcionki między opcjami. Po prostu nie jest możliwe.

Wtyczka JQuery Selectbox, którą używasz, uruchamia się ze standardowym HTML <select> i reskus.

W teorii, ze względu na ponkinning, byłoby zatem możliwe, aby zmienić czcionkę, ale wydaje się, że ta wtyczka ogranicza się w tej dziedzinie do standardowej funkcjonalności (być może, aby uczynić go płynniejszym doświadczeniem dla użytkowników, którzy spadają do standardu HTML); Nie wydaje się, aby wspiera zmieniające się czcionki.

Możesz rozważyć alternatywną wtyczkę. Istnieje duża liczba wtyczek jQuery, aby wybrać z tej transakcji z funkcją SELECT Box, więc powinieneś być w stanie znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Ten wydaje się wspierać modyfikację czcionki, na przykład, ale jest tam wielu innych także.

Mam nadzieję, że to pomoże.

0
Spudley 18 październik 2011, 15:29