Witryna nie będzie skomplikowana i przypomina nowoczesny blog (użytkownicy, wiadomości, wiadomości i inne podobne funkcje).
Czy muszę używać ram dla tego, a jeśli tak, co jest najlepsze?
Piramida, Django?

4
vedran 30 wrzesień 2011, 18:21

4 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

To zależy od tego rodzaju witryny, którą planujesz wymyślić. Jeśli strona będzie tylko zestawem statycznych plików HTML, tak naprawdę nie potrzebujesz ram. Ale jeśli Twoja strona będzie miała wiele dynamicznych treści, które zostanie zaktualizowane regularnie, powinieneś iść z niektórymi ramami. To sprawi, że twoje życie utrzymanie witryny znacznie bardziej prostsze.

Django jest najpopularniejszymi ramami napisanymi w Pythonie. Ma też bardzo dobrą dokumentację i mocną bazę wspólnotową.

3
ronakg 30 wrzesień 2011, 14:52

Na pewno nie potrzebujesz sieci WebFramewor, aby utworzyć prostą stronę internetową. Biorąc pod uwagę, że jesteś nowy w Pythonie i zainteresowany Budowaniem strony Pythona, wyobrażam sobie, że to sugeruje: jesteś zainteresowany nauką Pythona. Jeśli jesteś zainteresowany wyłącznie nauką Django-Pythona, nie ma powodu, dla którego nie możesz wskoczyć do Django, jak powiedział Ronak, oczywiście. On ma rację. Ma dużo dokumentacji. Ale to sprawi, że nieco dziwnego intro do Pythona.

Gdybym był w twoich butach, albo zaczął najpierw zlikwidować programy offline lub weźmiemy bardzo lekkie ramy. Wielu opowiadałby się na Web2py lub Piramidzie do Ultralightweight. Mogę rozważyć nawet lżejsze. Coś w rodzaju butelki, gdzie jesteś mniej więcej tylko funkcjami parowania z adresami URL. W ten sposób możesz przynajmniej zrobić trochę hakowania / próby i błędu, zamiast wprowadzić prawo do Django.

Nie jest to, że Django nie używa Pythona - powie ci wiele razy, że w rzeczywistości jest "tylko python". Ale jest przystosowany w jego rdzenia, który ma być używany w dużym ustawieniu biznesowym (Chicago coś lub innego online, myślę). Wymusza więc różne zasady, które są pomocne w zarządzaniu wielu różnymi pracownikami pracującymi na projekcie razem. Możesz lub nie chcesz tego rodzaju "pomocy". Oznacza to również, że zakłada się, że skala projektów jest duża, a horyzont czasowy, nieograniczony. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa słownik Pythona, nie możesz spędzić długą czasową konfigurację ustawień i tworzenie pseudo-statycznego Typing potrzebujesz do swojej bazy danych, i tak dalej, wystarczy wykonać projekt i zobaczyć wynik.

Zdaję sobie sprawę, że zostanę automatycznie obniżony, ale wierzę, że to dźwięk.

8
Profane 30 wrzesień 2011, 15:32

Idź z Django - 10 000 fanów Elvisa nie może się mylić.

Lub zwiń własną od podstaw. Dowiesz się wiele, wiesz wszystko o tym, jak pracujesz, a lepiej docenić, co dla Ciebie robi ramy.

2
duffymo 30 wrzesień 2011, 14:23

Jako Ronakg po raz pierwszy wskazał, wszystko zależy od rodzaju strony, którą zamierzasz podnieść i uruchomić. Właściwie twoje pytanie jest zbyt ogólne dla jednej, ostatecznej odpowiedzi. Istnieje więcej aspektów rozważania innych niż bycie w Pythonie. Na przykład terminy. Oznacza to rozważanie krzywej uczenia się, aby osiągnąć Twoje wyniki. Jeśli nie masz dużo czasu, stromej krzywej uczenia się (czas, aby dowiedzieć się go, aby go rozwinąć) z pewnością chciałbyś uniknąć. Być może już rozwijasz się w innych językach i potrzebujesz integracji i / lub wsparcia migracji, potrzebują skalowalności, ponownej instalacji itp itp.

Inną rzeczą, która nie jest tak jasna w twoim pytaniu, jest tym, co masz na myśli ", nie będzie to skomplikowane i przypomina nowoczesny blog (użytkownicy, wiadomości, wiadomości i inne podobne funkcje) ". Jeśli naprawdę przypomina nowoczesny blog, z użytkownikami, wiadomościami i wiadomościami, można Google dla CMS (systemy zarządzania treścią). Istnieje wiele dostępnych opcji, które mogłyby sprawić, że masz swoją stronę i działa prawie bez czasu bez czasu. Wszystko, czego musisz się nauczyć, jest dostosowanie tego, co musi być zgodne z Twoimi potrzebami.

Powiedział, że jeśli wolisz Pythona, dostępne są kilka dobrych CMSS, które można szybko rozwijać swoją witrynę, jak plone. A jeśli wolisz Django, jest Django CMS i jest doskonały projekt Pinax, który bierze regulator kodu Django, aby dostarczyć próbkę w pełni konfigurowalne, kompletne strony internetowe.

1
user1518137user1518137 22 lipiec 2012, 20:49