Od tego, co moje zrozumienie dotyczy Działania i fragmentów w Androidzie, fragment jest podrozdziałem aktywności, w której jest nazywany.

Więc co chcę wiedzieć, jest to, że jeśli skończymy lub zabijemy aktywność, w której istnieje fragment, w jaki sposób wpłynie na fragment?

Czy fragment zostanie również zniszczony? czy jest to, że stan fragmentu jest niezależny od aktywności zawierającej go? Proszę podać właściwe wyjaśnienie tego ...

0
Juzer Taher 12 marzec 2021, 08:35

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Od jakiego zrozumienia dotyczy działań i fragmentów w Androidzie, fragment jest podrozdziałem działalności, w której jest nazywany.

tak, masz rację, fragmenty są częściowo dodane dynamicznie w czasie wykonywania

Więc co chcę wiedzieć, jest to, że jeśli skończymy lub zabijemy aktywność, w której istnieje fragment, w jaki sposób wpłynie na fragment?

Jeśli zabijasz / wykończenie fragmentów aktywności zostaną również zniszczone

Uwaga: Linia cyklu fragmentu zależy od cyklu życia aktywności, jeśli aktywność jest martwa, więc fragmenty są.

Fragment budowy aktywności jest jak budynek 2,3 lub 4 opowieści. Jeśli podstawa zostanie zniszczona, inne historie nie powinny być stabilne. Wystarczy pamiętać o tej zasadzie. Pomoże ci to zrozumieć. I dalej możesz zastosować rejestrowanie na aktywność i cykl życia fragmentu.

4
a_local_nobody 12 marzec 2021, 06:41

, jak stan aktywności wpływa na fragment

Ponieważ fragment jest zawsze hostowany przez aktywność , cykl życia jest bezpośrednio dotknięty przez aktywność hosta cykl życia. Na przykład, gdy aktywność jest wstrzymana, podobnie jak wszystkie fragmenty w nim, a gdy aktywność jest zniszczona, więc wszystkie są wszystkie Fragmenty .

Każde wywołanie zwrotne dla cyklu życia aktywności powoduje podobne wywołanie zwrotne dla każdego fragmentu , jak pokazano w poniższej tabeli. Na przykład, gdy aktywność otrzymuje Orona (), to wyzwala fragment ORETPUZUS ( ) dla każdego fragmentu w aktywności . Przydatna tabela

Link: https://google-developer-training.github.io/ Android-Developer-Advanced-Course-Concepts / Unit-1-Expand-The-Doświadczenie / Lekcja-1-fragmenty / 1-2-C-Fragment-Lifecycle-Communications / 1-2-C Fragment Lifecycle-and-Communications.html

Również z oficjalnego przewodnika: "Na przykład, na działalność, to (zniszczone) stan jest osiągnięty w prawo przed wezwaniem działalności ONDESTRY" Link: https://developer.Android.com/reference/androidx/ Lifecycle / LifeCycle.State # Zniszczony

1
s ghorbanizadeh 12 marzec 2021, 11:11

Ponieważ fragment jest osadzony wewnątrz aktywności, zostanie zabity, gdy aktywność zostanie zabita. Ponieważ zawartość aktywności jest najpierw zabijana, fragment zostanie zniszczony tuż przed zniszczeniem działalności.

0
Jujare Vinayak 12 marzec 2021, 09:11