Teraz wiem, że to pytanie zostało poproszone przed pod adresem: Python nie został znaleziony; Uruchom bez argumentów, aby zainstalować z Microsoft Store lub wyłącz ten skrót z Ustawienia Ale próbowałem robić wszystko, że wszystkie odpowiedzi powiedzieli, ale nic nie działa.

Używam Visual Studio Code, aby uruchomić plik Pythona, jednak gdy próbuję uruchomić plik za pomocą przycisku "Uruchom plik Python" w prawym górnym rogu, daje mi ten błąd: Python nie został znaleziony; Uruchom bez argumentów Aby zainstalować z Microsoft Store, lub wyłącz ten skrót z Ustawienia> Zarządzaj aliasy wykonania aplikacji.

Upewniłem się, że Python jest zainstalowany, ale po prostu upewnij się, że odinstalowałem i ponownie zainstalowałem go ponownie. Przed ponownym zainstalowaniem zadowałem się również, aby zaznaczyć pudełko "Dodaj Python do ścieżki" przed ponownym zainstalowaniem. Ponadto próbowałem również wykonać, gdy wiadomość monituje, i wyłączyła skrót z Ustawienia> Zarządzaj aliasami wykonania aplikacji; Ale kiedy to robię, daje mi następujący błąd:

&: Termin "C: /users/haide/appdata/local/microsoft/windowsapps/python.exe" nie jest rozpoznawany jako nazwa polecenia cmdlet, funkcji, pliku skryptu lub programu operacyjnego. Sprawdź pisownię nazwy lub jeśli dołączono ścieżkę, sprawdź, czy ścieżka jest poprawna i spróbuj ponownie. W linii: 1 Char: 3

 • & C: /users/haide/appdata/local/microsoft/windowispps/python.exe "G: / m ...
 • + CategoryInfo     : ObjectNotFound: (C:/Users/haide/...Apps/python.exe:String) [], CommandNotFoundException
  + FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException
  
  
  
  

Ręcznie sprawdziłem również ścieżkę w Właściwościach systemu> Zmienne środowiskowe i jest tam również w porządku. Upewniłem się również, że jestem w PowerShell w terminalu, a nie cmd. Plik działa, jeśli wpiszę py filename.py w terminalu, ale dlaczego przycisk gry nie działa, nawet jeśli pracował do wczoraj?

2
Marium 13 marzec 2021, 13:34

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Możesz sprawdzić w Vscode:

 1. Ctrl + Maj + P
 2. W monicie wpisz python, a następnie wybierz tłumacza
 3. Wybierz żądaną ścieżkę

WSZYSTKIE, TO POPROWANIE JEST DZIAŁANIE GRYSKIE GRYSKU GRY

1
a121 14 marzec 2021, 07:15