Denerwuję autouzupełnianie wsporników {x0}} w Vscode dla rdzy. Chociaż może być przydatna przy określaniu typów generycznych, naprawdę mnie niepokoi, gdy autouzupełniane "& GT;" dla moich mniejszych niż operatorów.

Wiem, że mogę całkowicie wyłączyć wsporniki autokloszenia, ale czy istnieje sposób, aby określić, który z nich powinien być uważany za wspornikami? Zainstalowałem przedłużenie rdzy, a bez niego nie jest to problem.

3
Cedric Hegglin 21 listopad 2020, 14:53

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Nawiasy kątowe zostały dodane do autoClosingPairs w Ten PR Na założeniu, że deweloperzy rdzy piszą generics bardziej niż porównawcza logika. Ten wybór został ponownie omówiony Oto bezskutecznie. Wydaje się, że nie ma sposobu na odróżnienie między ogólnymi a porównania z bieżącymi opcjami konfiguracyjnymi Vscode. Istnieją jednak dwa sposoby ręcznego usunięcia tego zachowania. Jednym z nich jest wyłączenie automatycznego zamykania do nawiasów wszystkie , dodając tę linię do swojego settings.json:

"editor.autoClosingBrackets": "never"

Drugim rozwiązaniem jest wyłączenie automatycznego zamykania tylko do nawiasów kątowych, usuwając konfigurację rozszerzeń rdzy lokalnie:

// .vscode/extensions/rust-lang.rust-x.x.x/language-configuration.json

"autoClosingPairs": [
  { "open": "<", "close": ">" },
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ remove this line
]
2
Ibraheem Ahmed 23 listopad 2020, 17:35