Mam funkcję autohotkey, która pozwala mi przełączyć między kartami za pomocą "Control + Left / W prawo", a także zaczepy zamykające (Ctrl-Down) i wejdzie do paska wyszukiwania (Ctrl-up). Pomaga mi zapisać kliknięcia i użyć myszy mniejszą.

Używam jednak kanadyjskiej wielojęzycznej klawiatury, aby wpisać akcenty (Éèçà) po francusku dla niektórych moich klas, a ta klawiatura wyłącza odpowiedni klawisz sterowania (tuż obok przycisków klawiatury), co jest najwygodniejsze do użycia z prawą ręką tylko.

Oto źródło Dokumentowanie tego: http: //archives.miloush .NET / Michkap / Archive / 2013 / 04/08 / 10409187.Html

Czy jest jakiś sposób, jaki mogę to zastąpić? Bardzo rzadko używam litery - bo dlatego, że mogę zamiast tego używać alt + 0156.

Oto bardzo prosty kod dla mojej skrótu!

^Left::SendInput, ^{PGUP}
^Right::SendInput, ^{PGDN}
^Up::SendInput, !d
^Down::SendInput, ^w
1
qsxsqsxs 22 listopad 2020, 00:27

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Korzystanie z narzędzia Scite4autoHotkey, na mojej brytyjskiej klawiaturze klawiatury Prawa CTRL jest wykrywana zgodnie z oczekiwaniami (RCONTROL)

enter image description here

Po przejściu na język francuski (Kanada) Kanadyjska klawiatura wielojęzyczna, nie znaleziono prawego klawisza Ctrl, również klucz wirtualny jest inny: DF

enter image description here

(SC oznacza kod skanowania i VK oznacza klucz wirtualny)

Więc jeśli usuniesz, powinien rozwiązać problem

~SC11D::RControl

Po usunięciu: Nie znaleziono, jest zastępowany przez RCONTROL z każdym bokiem.

enter image description here

Nawet jeśli powyższe rozwiązanie nie działa dla Twojej sprawy, jest to kwestia znalezienia, który klucz odpowiada odpowiedniemu kodzie skanowania, a następnie możesz go usunąć.

Kliknij dwukrotnie skrypt AHK na pasku zadań, a następnie
Widok i GT; Kluczowa historia i informacje o skrypcie (Ctrl + K) przez naciśnięcie klawisza i odświeżanie (F5) można zobaczyć odpowiednie kody skanowania klawiatury.

0
lww 22 listopad 2020, 01:58