Git Repo My Project jest obecnie zlokalizowany w lokalnej sieci mojej Org. Org poprosił mnie o przeniesienie projektu repo do innej sieci lokalnej. Moim celem jest zachowanie wszystkich wszystkich historii zatwierdzenia ...

1
Maor Magori 15 marzec 2021, 15:03

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Istnieje kilka sposobów na przeniesienie lokalnego repozytorium do nowej lokalizacji:

  1. Używanie prostej kopii

To nie zaszkodzi cię, tak długo, jak kopiujesz swój folder .git. Git nie zostanie zmieszany, jeśli przeniesiesz go na nowe miejsce, ponieważ ma "względny" pojęcie, gdzie jest projekt. Jednak , w mało prawdopodobnym przypadku posiadania git version 1.7.8 or 1.7.9, a także mają podgłosy w projekcie, należy uważać za pomocą tej metody, ponieważ może to prowadzić do problemów. Przeczytaj więcej o tym Tutaj.

  1. Za pomocą git clone --mirror

Jest to bardziej "git" sposobu robienia rzeczy. Jak opisano w dokumentacji

--lustro

Ustaw lustro repozytorium źródłowego. Oznacza to --bare. W porównaniu z --bare --Mirror nie tylko mapuje lokalne gałęzie źródła do lokalnych oddziałów docelowego, mapuje wszystkie refs (w tym oddziały zdalnego śledzenia, notatki itp.) I ustawia konfigurację refspec tak, że wszystkie te refspek są nadpisywane przez zdalną aktualizację git w repozytorium docelowym.

  1. Korzystanie z git bundle

To kolejna "git" sposobu robienia tego. Wytworzyłoby to pojedynczy plik, który możesz później przejść do nowego miejsca docelowego i zastosować go tam. Jeśli w twoim przypadku nie masz repo w nowym miejscu docelowym, sugeruję, aby podążać za Odpowiedź od Vonc o Przenoszenie wszystkiego z git bundle.

Chciałbyś coś zrobić

$ git bundle create /tmp/foo master
$ git bundle create /tmp/foo-all --all
$ git bundle list-heads /tmp/foo
$ git bundle list-heads /tmp/foo-all

Myślę, że najłatwiej jest tylko skopiować swój projekt, jeśli masz łatwy dostęp do nowej lokalizacji.

1
mnestorov 15 marzec 2021, 13:51