Jaka jest granica koncepcyjna / różnica między układem rozdzielczym i komponentem?

To znaczy. W jakich przypadkach powinienem zrobić coś ponownie użytecznego, niestandardowego składnika przy użyciu Reactjs (jak opisano pod https://dash.plOLLY.COM/PLUGINS) i w jakich przypadkach powinienem zrobić układ lub część go ponownie użyte, owijając go do zwykłej starej funkcji Python Jak opisano w sekcji składników wielokrotnego użytku w sekcji https://dash.plObly.com/layout)?

1
Jonas Kemper 21 listopad 2020, 15:02

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

TLDR; Spróbuj utworzyć układ w Dash. Jeśli nie działa, źle wykonuje lub wymaga wielu hacków, utwórz zamiast tego składnik reagowania.

Jako zasadę kciuka użyjełbym układów w Dash , kiedy tylko mogę . Po prostu dlatego, że proces tworzenia układu jest (przynajmniej dla mnie) znacznie szybszy w porównaniu do pisania składnika reagowania. Jest to jeden z głównych powodów, które używam w pierwszej kolejności używam.

Aby rozwinąć trochę więcej, istnieje wiele rzeczy, których jesteś nie może zrobić w desce rozdzielczej (lub że jest żmudne, wykonuje słabo i / lub wymagają wyszukanych hacków). Typowymi przykładami są dwukierunkowe synchronizacja stanu i interakcja z bibliotekami, które wymagają uchwytów funkcji przechodzących jako argumenty (co nie jest możliwe od Dash). W takich przypadkach składnik reagowania jest najlepszym (tylko) opcją.

2
emher 21 listopad 2020, 16:06