Chcę grać wideo za pomocą python-vlc. Wszystko zrobiłem do pracy, a wideo odgrywa bez żadnych problemów technicznych. Jest jednak ten jeden problem estetyczny. Chcę tylko grać w części wideo. Tak jak w, chcę wylać uczciwy kawałek na dole i dobrze po prawej stronie. Wiem, że mogę to zrobić za pomocą wezwania do MediaPlayer.video_set_crop_geometry() i zrobiłem tak pół-pomyślnie. Jednak rzeczywiste okno, które otwierają się, jest to, który jest dostosowany do całego wideo, z częścią, którą chcę wyśrodkować w środku z czarnymi barami wokół niego. (Jeśli zadzwonię MediaPlayer.video_set_scale(), a następnie przycięte broń ten sam rozmiar, jakby byłby, gdybym nie przygrodził. Jeśli nie zadzwonię video_set_scale(), przycinany bit jest rozciągnięty, Utrzymanie współczynnika aspektu, aż osiągnie krawędź okna. Niezależnie od tego, istnieją czarne pręty).

Czy mogę dostać okno, aby dostosować się do tego nowego, mniejszego wideo? Najlepiej automatycznie, ale jeśli muszę przejść w rozmiarze, chcę, to dobrze.

Próbowałem tasować po kolejności między różnymi połączeniami do bezskutalizacji. Wyraźnie python-vlc ma możliwość dostosowania okna, w którym grają, ponieważ może otworzyć okno prawidłowy rozmiar dla regularnego wideo do odtworzenia, a dostosowuje się do automatycznego wywołania {X1}}, ale tylko do dopasowania oryginalny film, a nie przycięty.

0
Arthur 18 październik 2020, 17:15

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Prawdopodobnie powinieneś udostępnić więcej szczegółów, takich jak używany pełny kod i platformę.

Mówiąc, że libvlc nie oferuje interfejsu interfejsu interfejsu API, aby zmienić rozmiar natywnego okna, na którym rysuje, ale można łatwo zrobić to sam (z API Win32 dla HWND, na przykład w oknach).

1
mfkl 19 październik 2020, 07:04