Mam stół na arkuszu1. Chcę ciągnąć dane do tej tabeli na podstawie wpisu na innej karcie. Na przykład mam stół Wpisz opis obrazu tutaj

Na podstawie informacji na innych zakładkach chcę wypełnić kolumnę wynikową. Czy można to osiągnąć za pomocą Query SQL lub POWERQUE (pseudocode - wybierz "wynik" z innej karty, gdzie nazwa = jack) Mogę poszukać zdarzeń w VBA, gdy dane zostaną wprowadzone w pozostałych zakładkach, może go chwycić i wkleić go w tej tabeli Ale wydaje się bałagan. Powód, dla którego chcę to zrobić, jest wiele zakładek, w których ludzie mogą wprowadzić swoje wyniki. Nie mogą wprowadzić tego na karcie głównej, w przeciwnym razie nie miałbym problemu.

-1
S Tom 20 październik 2020, 20:51

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Załaduj wszystkie zestawy danych z arkusza do władzy i zachowaj je tylko jako połączenia (W / O ładowanie do arkusza) z wyjątkiem tego, że chcesz wypełnić z danymi w końcu. Po załadowaniu można połączyć różne zestawy danych za pomocą wybranych kolumn jako klucza do łączenia. Wynikiem scalania byłby tabelą, z której można odzyskać poszczególne kolumny interesujące.

0
Oskar_U 20 październik 2020, 20:04