Jak działa scenariusz odzyskiwania w UFT? Mam na myśli, w jaki sposób Uft wie, kiedy wdraża scenariusz odzyskiwania w czasie pracy?

0
user9749167 3 czerwiec 2018, 20:04

4 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Tworzysz scenariusze odzyskiwania z kreatora w IDE IDE. W ramach kroków można określić, jakie są kryteria wyzwalające dla tego scenariusza odzyskiwania (przykłady: Błąd środowiska wykonawczego, pojawił się określone okno dialogowe, na każdym kroku itp.). Jeśli wywołany jest scneario odzyskiwania, istnieją działania, co możesz podjąć, aby zaradzić sytuacji. Przez większość czasu chcesz wykonać funkcję i tak dalej ..... Wszystkie te informacje znajdują się w dokumentacji MicroFOCUS (HPE).

To, co jest mniej znane, to ten scenariusz odzyskiwania wyglądają tylko na kroki w akcji. Jeśli odeszliście z dala od ram opartych na działaniu, ale użyj głównie funkcji, aby sklasyfikować słowa kluczowe - cóż, scenariusze odzyskiwania są dla ciebie bezużyteczne - nie są wywołane; Po prostu je zignoruj - i użyj zwykłych starej obsługi błędów VBS z dużą ilością kodu i na wznowieniu błędów.

Scenariusze odzyskiwania są oparte na zdarzeniach podczas gdy podczas wznowienia CHREEL RESUME Dalej Typ Kredowania błędów muszą być zawsze deterministyczne (zawsze musisz wiedzieć, gdzie może pojawić się nieoczekiwany okrętek

Long Story Krótko mówiąc: Natura scenariuszy odzyskiwania wydarzenia byłaby dużą przewagą w obsłudze błędów, ale może być stosowany tylko w ramach opartych na działaniu, które po drugiej stronie jest bardzo złe z zarządzanie zasobami i łatwością rozwoju, więc większość ludzi ten ten wydają porzucić go

1
Bela Tamas Jozsa 7 czerwiec 2018, 15:36

UFT steruje silnikiem VBScript, który prowadzi test, gdy widzi, że wystąpił błąd w kroku, czy zarejestrowany jest odpowiedni scenariusz odzyskiwania, aby obsługiwać ten błąd. Jeśli tak działa scenariusz odzyskiwania, a nie przekazać błąd z powrotem do testu.

Nie widzę, jak te informacje są przydatne dla inżynierów automatyki testowej.

1
Motti 4 czerwiec 2018, 07:55

Wydaje się, że się spóźnia, ale chciałbym odpowiedzieć na to, ponieważ pracowałem z tymi scenariuszami dość często. Możesz użyć scenariuszy odzyskiwania, gdy możesz spodziewać się nieoczekiwanego scenariusza. Dość często pracując nad starszymi maszynami wirtualnymi, w obliczu błędów awarii Internet Explorer i kiedyś awarie Excel lub zawieszenie aplikacji Java itp. Te rzeczy mogą się wydarzyć w dowolnym momencie, mogą być w pierwszym wierszu kodu lub może być w ostatniej linii . Aby obsługiwać takie nieoczekiwane warunki, możemy użyć scenariuszy odzyskiwania.

Następnie, jak tworzyć i aktywować scenariusze odzyskiwania: Przejdź do zasobów-> Menedżer scenariusza odzyskiwania-> Wybierz warunek, dla którego chcesz utworzyć scenariusz REC-> Podaj krok do odzyskiwania pocztą Twój bieżący test.

Mam nadzieję że to pomoże. Proszę napisać, jeśli wymaga czegoś innego.

1
Sandeep Singh 11 listopad 2018, 17:37

Scenariusz odzyskiwania może i zostanie uruchomiony z dowolnej biblioteki funkcji związanej z testem, a nie tylko z pliku skryptu akcji. Jest używany przez inżynierów testów automatyzacji.

Istnieje możliwość decydowania, czy chcesz, aby można go uruchomić tylko na błędy lub na każdym kroku (stopnie GUI, co oznacza, że: Dim i ==> i=7 itp. ... Nie wywołać odzysku).

Ustawianie go do uruchomienia na każdym kroku spowoduje problem z wydajnością, ale z dzisiejszymi nowymi maszynami, prawie go nie zauważyłeś. Wystarczy uruchomić ten sam test (wystarczająco długi) z tego ustawienia i bez tego ustawienia i zmierzyć czas trwania testu w celu określenia.

Przykład, który można łatwo przetestować: W większości zastosowań przycisk Zapisz zapisze nowe zmiany w otwartym pliku, ale jeśli jest to nowy plik, poprosi użytkownika, gdzie go zapisać. Zwykle, gdy otwierany jest ten okno dialogowe (Zapisz), użytkownik nie działa na aplikacji.

Teraz skonfiguruj dopasowanie, aby obsługiwać okno dialogowe Zapisz, napisz skrypt, który wykonuje niektóre czynności, naciskając przycisk Zapisz (nowy plik) i kontynuuje kliknięcie aplikacji. Ponieważ okno dialogowe Save będzie (prawdopodobnie) zablokować następną aktywność, UFT uruchomi mechanizm odzyskiwania i uruchom jego kod.

Możesz umieścić tam punkt przerwania i debugować go tak jak każdy inny kod.

-1
brasofilo 21 kwiecień 2019, 21:17