Zmarnowałem cały dzień, próbując różnych rozwiązań pływających w tak i innych miejscach, o których wspomniano, aby włączyć WiFi na emulatorze Android, ale bezskutecznie. Czy ktoś może mi pomóc dowiedzieć się, jak włączyć Internet na moim emulatorze Androida?

Mam Nexus 5x API 27 i docelowy Android 8.1 (Google Play) i Nexus 5 API P i Cel jest Android 7.1.1.

Wierzę, że powinno być sposób na to, aby włączyć Internet na nim lub cały punkt dostarczenia wirtualnego WiFi na emulatorze wydaje się być odpadami.

Jestem na Mac OS HS 10.13.4 bezpośrednio podłączony do mojego routera bez proxy.

Próbowałem nawet usunąć wszystkie avds, ponownie go zainstalować. Próbowałem nawet zainstalować najnowszy piksel 2 z OREO Android 8.1

Nic nie działa. Czy ktoś napotkał ten problem i znalazł rozwiązanie?

Wszelka pomoc byłaby świetna pomoc

Dzięki, Vikram.

Aktualizacja: Kiedy podłączam komputer przez mój telefon jako Hotspot WiFi, emulator ma Internet za pośrednictwem WiFi, ale nie powiedzie się, gdy podłączam komputer do mojego routera domowego.

65
Vikram Mahishi 3 czerwiec 2018, 23:10

13 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

@Thebaj: Zrozdział ten problem i naprawiłem go. Problem polega na tym, że po podłączeniu routera, Androidwifi w emulatorze wykorzystuje ustawienia i zestawy DNS do czegoś innego niż 8.8.8.8, które jest Google DNS (zakładam, że jest to obowiązkowe ustawienie Androidwifi. dostęp). Ale jeśli zmieniam DNS w moich ustawieniach sieciowych, wtyczka usług Google-Services, która pobiera swoje zależności, zwłaszcza, że jest pobierany z jcenter() nie zostanie pobrany i stąd synchronizuje się, co ostatecznie nie powiedzie się.

Zatem sztuczką jest to, że masz swoje Google DNS (8.8.8.8) skonfigurowane w ustawieniach sieciowych po ustawieniach domyślnych routera - część ta dba o pobieranie zależności od jcenter() i synchronizacji i budują sukcesy.

Teraz uruchom emulator polecenia emulator @Nexus_5X_API_27 -dns-server 8.8.8.8 z terminala, który zmusza emulator do użycia 8.8.8.8 jako jego DNS, a emulator będzie miał Internet.

Pracuję nad aplikacją reagującej, więc dla mnie studio Android jest niepotrzebne i skonfigurowałem mój Bashrc, aby uruchomić różne emulatory w następujący sposób,

  function emunex5 {
  emulator @Nexus_5X_API_27 -dns-server 8.8.8.8
 }

 function emunex6 {
  emulator @Nexus_6_API_27 -dns-server 8.8.8.8
 }

 function emupix {
  emulator @Pixel_XL_API_27 -dns-server 8.8.8.8
  }

Z jednego terminalu uruchomię swój wybór, a następnie uruchomić kompilację na innym terminalu, który prowadzi moją aplikację na uruchomionym emulatorze, a mój fragment emulator ma dostęp do Internetu. :)

Spróbuj tego i mam nadzieję, że to pomoże.

Dzięki, Vikram

35
Vikram Mahishi 5 czerwiec 2018, 18:11

Moje rozwiązanie przy użyciu Mac OSX 10.13

Przeczytałem o tym, że jest to spowodowane przez LAN karty i wifi jest włączone, a niektóre podejścia wydawało się dla mnie skomplikowane, więc po prostu spróbuję tego i działało:

 • Wyłączony WiFi na moim laptopie.
 • Wyłączył emulator.
 • Zrobił zimny but na emulatorze (Avd Manager -> On Actions Emulator -> Cold Boot teraz).
 • Po ponownym uruchomieniu z WIFI wyłączone emulator wykazywał odpowiednie połączenie WiFi. Następnie włączyłem WiFi na moim laptopie i wszystko działało.
45
Juangui Jordán 1 sierpień 2019, 09:20

Rozwiązałem z Google DNS na adapter sieciowy 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Android Emulator wifi connected with no internet solution for windows

6
Raman Sahasi 31 październik 2018, 06:20

Wytrzyj dane, klikając prawym przyciskiem myszy na liście wirtualnych urządzeń i chłodnie działa dla mnie ..

3
indrakula 4 listopad 2019, 04:35

Miałem ten sam problem i poniżał poniższe kroki.

Kroki:

 1. Przejdź do Ustawienia emulatora
 2. Wybierz kartę Proxy.
 3. Następnie sprawdź opcję "Użyj opcji" Korzystaj z systemem Android Studio HTTP Proxy "
 4. Kliknij Zastosuj

3
Praneeth 9 marzec 2020, 22:18

w systemie Windows:

Po przetestowaniu niektórych rozwiązań znalazłem mój, klikając strzałkę w dół na AVD, opcja "Cold Boot teraz". Po uruchomieniu Android miał dostęp do Internetu, więc działał dla mnie.

1
Hamid Shoja 11 sierpień 2019, 20:04

Co mi pomogło:

 • Wyłącz emulator (przy użyciu klucza zasilającego)
 • Uruchom aplikację na innym emulatorze, a następnie zamknij go.
 • Teraz uruchom ponownie aplikację w poprzednim emulatorze.
0
M. Usman Khan 30 sierpień 2019, 01:20

Jeśli miejsce WiFi zostało zmienione, proste ponowne uruchomienie emulatora, więc emulator odświeżania ustawień sieciowych z usługi DHCP.

0
MiguelSlv 17 październik 2019, 21:00

Resetowanie ustawień sieciowych na Emulator Android rozwiązuje ten problem.

0
MachineBreaker 28 październik 2019, 18:17

Może spróbuj użyć LAN, jeśli jest dostępny. To działa jako urok dla mnie ...

0
Senthil kumar Moorthy 25 listopad 2019, 07:28

Dla nowych użytkowników poszukiwaczy: Czasami VPN to twoje rozwiązanie Zmiana ustawień sieci nie jest możliwa zawsze z powodu problemów z siecią. Jeśli jesteś w adresach IP, że Google nie odpowiada na te regiony, twoje rozwiązanie używa VPN.Use właściwy VPN (VPN, który przez użytkownika można zaktualizować Studio Android). Kiedy Twój VPN jest na uruchomieniu urządzenia AVD ( Ochourse poziom interfejsu API twojego emulatora jest ważny na przykład nie mam problemu z API 22, ale dla API 28 wymaga użycia VPN!). To było moje doświadczenie o Internecie Emulator Androida.

0
maniaq 28 listopad 2019, 06:20

Może to pomoże komuś. Próbowałem wszystkich rozwiązań powyżej. Zmiana DNS, rozruch zimny itp. Po kilku godzinach prób i błędu poszedłem do oficjalnych dokumentów, co powiedziałem, że emulator odbiera konfigurację DNS. maszyny gospodarza w czasie rozruchu emulatora. Miałem VMware zainstalowany na mojej maszynie, która instaluje kilka adapterów sieciowych. Więc Właśnie zmieniłem konfigurację DNS. Ze wszystkich adapterów (w tym adapterów VMware), a zimno uruchamiły mój emulator. omg, problem, który nie wydawał się odchodzić przez wiele godzin, właśnie mam rację!

Teraz, co uważam za dziwne, przełączałem Config DNS. Ze wszystkich adapterów do Auto i Cold znów uruchomił mój emulator. WiFi nadal działa w porządku. OS: Windows 10.

0
Shesha Vishnu Prasad 29 marzec 2020, 17:43

Pracował dla mnie prosty zimny but, nie ma potrzeby rozpoczęcia innych emulatorów ani pamięci wycierania.

Po prostu zamknij emulator i wybierz opcję "Cold Boot teraz" na menu rozwijanym sąsiedztwem do przycisku odtwarzania. Jeśli nie szukaj żadnej z bardziej kompleksowych opcji wymienionych tutaj, ale sugeruję zawsze zaczynając od najprostszego rozwiązania.

Powodzenia!

-1
Eduardo A del Corral Lira 21 listopad 2019, 20:52