Zacząłem ostatnio majsterkowanie z pythonem i jestem w drodze, aby stworzyć mój pierwszy bot telegram głównie do zarządzania moim malinowym PI i kilkoma stronami. Bot jest gotowy, ale chciałbym wysłać wiadomość do wszystkich użytkowników, którzy już współpracowali z botem, gdy zaczyna się, w zasadzie powiedzieć coś takiego jak "Jestem gotowy!", Ale nie byłem w stanie znaleźć żadnych informacji o tym.

Czy jest już jakaś konkretna metoda w interfejsie API, aby to zrobić? Czy powinienem utworzyć inny plik do przechowywania czat_d od wszystkich użytkowników i przeczytać go z Pythonem?

Dziękuję wszystkim za pomoc !! Pozdrowienia!

0
GuillermoG 3 czerwiec 2018, 19:31

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Czy jest już jakaś konkretna metoda w interfejsie API, aby to zrobić?

Nie, nie ma takiej metody.

Czy powinienem utworzyć inny plik do przechowywania czat_d od wszystkich użytkowników i przeczytać go z Pythonem?

Tak, powinieneś sobie z tym poradzić. Zwykle identyfikatory użytkownika i kolejne informacje o interakcji User <-> Bot są przechowywane w bazie danych na serwerze, ponieważ łatwiej jest utrzymywać i wyszukiwać.

Jeśli więc chcesz wysłać zwykłą wiadomość tekstową do swoich użytkowników w pliku, powinieneś zadzwonić {{ X0}} Metoda API Bot Telegram dla każdego użytkownika w pliku.

0
Ivan Vinogradov 3 czerwiec 2018, 17:13

Należy zaoszczędzić użytkowników w bazie danych lub pliku

0
Batichico 5 czerwiec 2018, 08:22

Tak, powinieneś utworzyć inny plik lub użyć bazy danych, aby zapisać Chat_id wszystkich użytkowników, z którymi w interakcji. Możesz sprawdzić Telegram Bots API, aby zobaczyć wszystkie dostępne polecenia. Jeśli nie ma takiego polecenia, prawdopodobnie nie będzie żadnego polecenia w opakowaniu, którego używasz do Pythona.

0
yukashima huksay 3 czerwiec 2018, 16:59