Po prostu chciałem zadać to pytanie, ponieważ w Adobe Photoshop znajduje się suwak jakościowy.

Teraz powód, dla którego uważam to za bardzo mylące, to wiem, że PNG jest formatem bezstratnym.

Nie jestem pewien, co jest używane do pomiaru obiektywnej jakości, a tym, co mam na myśli, ile informacji jest zawartych w obrazach. Zakładam, że to dpi lub bit głębokość lub rozmiar pliku dla tego samego formatu?

Teraz wiem, że ta sama bezstratna kompresja dla tego samego obrazu może mieć różnorodną jakość (głębokość bitów i DPI).

Dzieje się tak dlatego, że możesz wykonywać między krokiem i zakodować go w formacie stratnym jak JPG, przed konwersją z powrotem do bezstopalnego formatu, takiego jak PNG.

Na przykład mamy zdjęcie niektórych kości wykonanych przez kamerę w bezstratnym formacie PNG, jest to oryginalna jakość, powiedzmy rozdzielczość poziomą 360DPI i pionową i głębokość 24 bitów.

Następnie możemy go zakodować w JPG (który stosuje się do kompresji stratnej) i przypuszczalnie jakość odsunąłby się nieznacznie od uśredniających pikseli, ponieważ jest to stratna kompresja i obniżyłaby jakość do czegoś podobnego do 200dPi poziomej i pionowej rozdzielczości i 12 bitowej głębokości.

Następnie zakodowaliśmy to ponownie do PNG (bezstratna kompresja), a końcowa jakość byłaby 200dpi pozioma i pionowa rozdzielczość i 12 bitowa głębokość.

Więc teraz mamy dwa pngs na ten sam obraz, który w formacie bezstratnym, oryginalny i naszym tym, który został zakodowany z JPG, który ma inną jakość.

Chodzi o to, że próbuję zrobić, jest to, że uważam, że dlatego dwa obrazy przy użyciu bezstratnej kompresji mogą mieć różnorodną jakość, chociaż bezstratna kompresja nie usuwa żadnych informacji, ponieważ jedna z bezstratnych obrazów kompresji mogła właśnie była zakodowana z stratnego format. Informacje można usunąć z formatów bezstratnych, kodując do i z formatu stratnego.

Więc teraz wróć do pytania, dlatego Photoshop ma suwak wysokiej jakości dla obrazów png?

W przypadku cech poniżej 100% stwierdzi, że 80%, czy Photoshop koduje w coś stratnego jak JPG, a następnie z powrotem do bezstratnego PNG, dzięki czemu pliki mogą mieć inną jakość, a tym samym inny rozmiar pliku dla tego samego obrazu?

Przeczytałem też coś na Wikipedii o PNG, które można również wykonywać stratną kompresję, więc to, co się dzieje? https://en.wikipedia.org/wiki/portable_network_graphics#lossy_png_compression

Po prostu pomyliłem się z tym.

1
John Smith 21 lipiec 2020, 07:38

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Photoshop może zmniejszyć głębokość kolorów, jak opisano w Wiki wliczone w Twoje pytanie:

Redukcja głębokości kolorów, albo:
Użyj palety (zamiast RGB), jeśli obraz ma 256 lub mniej kolorów,
Użyj mniejszej palety, jeśli obraz ma 2, 4 lub 16 kolorów, lub
(opcjonalnie) strata odrzuć niektóre z danych na oryginalnym obrazie

1
greg-tumolo 21 lipiec 2020, 21:45