Nie korzystałem z mojego konta GCP w miesiącach i zamknęłem się, ale wciąż to widzę

enter image description here

Nigdy nie używam interfejsu API Compute Engine. Wszedłem i wyłączałem go. Jestem po prostu ciekawy dla siebie, dlaczego nagrywałoby coś, ale "moje osobiste prośby". Zastanawiam się, czy nagrywa hakerzy uderzający w API? lub skanery portu? Nie jestem pewien, że jej. Ktoś wie?

2
Dean Hiller 26 lipiec 2020, 22:46

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Możesz spojrzeć na stronę metryczną i dodać widok Traffic by credential. Cały ten ruch jest Anonymous lub Unspecified - co oznacza, że żaden z kont usług utworzonych w projekcie.

Stąd prośby mają stabilny wzór i nigdy nie zatrzymuj się, myślę, że są to zewnętrzne skanery portu :).
Myślę, że ruch jest generowany przez usługi systemowe Google (rozliczanie / monitorowanie itp.), Zwłaszcza, ponieważ ruch jest obecny tylko na apri Compute API.

enter image description here

3
Neo Anderson 26 lipiec 2020, 21:11

Potwierdzone agentem wsparcia platformy Google Cloud, w skrócie:

Nie ma się czym martwić się na ruch, który można zobaczyć w komputerze API Silnik, ponieważ jest przeznaczony do uruchomienia do różnych celów w projekcie.

Dokładniej:

Metody te są częścią Computy Silnik API dla instancji VM, a dzienniki ruchu nie oznaczają, że są to ruch, który przechodzi wewnątrz i poza instancją VM z dowolnych użytkowników. Zamiast tego, że ten handel oznacza odpowiedź instancji VM dla usług w ramach API, nawet jeśli zostanie zatrzymany, co jest normalne.

Na przykład, istnieje sposób na tabeli zalogowaną o nazwie instances.getscreenshot, ta metoda zwraca zrzut ekranu z określonej instancji. Screenshot jest używany jako część usługi projektu do rozwiązywania problemów z instancjami VM za każdym razem, gdy przejdziesz do konsoli w ramach Instancji VM Informacje> Karta zrzutu ekranu, ruch został zarejestrowany przez API i odpowiedź na żądanie.

Innym przykładem jest metoda o nazwie backdsvices.List, to odzyskuje listę zasobów backenDService dostępnych do określonego projektu. Jest to część API dla projektu, aby zwrócić te informacje. Cały ten ruch są używane w ramach projektu. Aby uzyskać więcej informacji na temat API Engine Computy GCP, możesz odnieść się do Ten przewodnik Aby zrozumieć więcej zastosowanych metod. Znaczenie nie ma się czym być martwić się na ruch, który można zobaczyć w komputerze API Silnik, ponieważ jest przeznaczony do uruchomienia do różnych celów w projekcie.

Ponadto, jeśli chodzi o potencjalne opłaty tego ruchu:

Ten ruch nie przyczyni się do opłat za opłaty w GCP dotyczą tych zasobów tylko zużytymi. [...] Należy pamiętać, że opłaty w instancjach VM, które są obecnie zatrzymane, są zasobami dołączone do niego jak dyski i zewnętrzny adres IP, jeśli jest jakiś.

Możesz sprawdzić więcej informacji na temat cen w Ten przewodnik cen instancji VM.


Dodatkowo, tutaj jest dostęp do tego metryki ruchu:

  1. Przejdź do konsoli GCP
  2. Kliknij menu hamburgera
  3. Kliknij API i Usługi
  4. Przewiń w dół na dół pulpitu nawigacyjnego i kliknij API Compute Engine z listy filtrów
  5. Kliknij przycisk "Wyświetl przycisk Metrics" na dole "ruchu według kodu odpowiedzi"

Oto jak to wygląda:

enter image description here

0
Voy 15 październik 2020, 08:15