W rozdziale 4.7 Modelica Specyfikacja 3.4, definicja Lokalna liczba nieznanych nie liczy "w różnych zmiennych", a przykład, który daje również implikuje tę samą metodę, ale nie jestem pewien, dlaczego nie powinienem wziąć "między zmiennymi"?

"Lokalna liczba nieznanych" nie jest sumą wszystkich nieznanych zmiennych w modelu?

enter image description here enter image description here

Sprawdziłem również papier Zrównoważone modele w Modelica 3.0 dla zwiększenia jakości modelu, oto zrzut ekranu tego papieru. Najprostszym przykładem w niniejszym artykule, aby pokazać ograniczenie fizyczne złączy nie mów, dlaczego też nie liczy różnych zmiennych.

W moim punkcie widzenia lokalna liczba nieznanych jest nf+np, według semantyki ModeCica, są nf równania (m1.c.f = 0; // nf equations) wygenerowane przez kompilator ModeCica. Więc liczba równań zewnętrznych powinna być ne=nf+np-nf=np. Ale w tym artykule mówi, że liczba równań zewnętrznych powinna być ne=nf.

enter image description here

2
Jack 5 październik 2020, 11:56

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Jeśli złącze jest bezpodstawne na następnym poziomie, to dodaje równania NF = NE (wszystkie płynie zero), a jeśli zamiast tego się podnosimy, będzie również nf = ne równania.

Tak więc, jeśli policzyliśmy w różnych zmiennych jako nieznanych lokalnie, musielibyśmy zrekompensować równania NF lub NE, jak również. Pracowałby również, ale zdecydowaliśmy się inaczej - prawdopodobnie jest prawdopodobnie związany z następnym punktem:

Powodem przy użyciu liczby zmiennych przepływu zamiast w różnych zmiennych, jest to, że istnieją również nadmiernie określone złącza, w których nie można przekrywać trybów zmiennych.

4
Hans Olsson 5 październik 2020, 16:45