Próbuję nagrać skrypt za pomocą rejestratora JMETOR. W tym celu próbowałem zaimportować certyfikat root z folderu bin w Firefoksie. Ale nie widzę tam certyfikatu. Próbowałem również pobrać przykładowy certyfikat JMETER z Githuba i zainstalowany go. Ale Firefox odrzucił to mówiąc, że nie mam odpowiedniego klucza prywatnego.

Czy ktoś mógł powiedzieć, dlaczego brakuje mojego certyfikatu? Byłoby również pomocne, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, jak wygenerować certyfikat w JMETER.

Moja wersja Java to "1.8.0_251" wersja jmeter - 5.3

0
SHACHINDRA TRIPATHI 21 październik 2020, 17:29

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Certyfikat jest generowany w ramach folderu "Bin" instalacji JMETER podczas uruchamiania HTTP (s) rejestrator skryptu testowego, aby zobaczyć po kliknięciu przycisku "Start":

enter image description here

Przed tym nie zobaczysz żadnego certyfikatu.

Plik certyfikatu to ApacheJMeterTemporaryRootCA.crt i pojawi się przy założeniu, że prawidłowo zainstalowany Java i tego faceta można zainstalować w przeglądarce Firefoksa ("władze" Menedżer certyfikatów Firefox)

Nie pobieraj żadnych certyfikatów z Internetu, a jeśli zrobiłeś - nie instaluj ich, gdy kładasz się pod ryzykiem Atak MITM, użyj tylko certyfikat, który Twój własny JMETER generowany

Należy również pamiętać, że istnieje alternatywa (łatwiejsza?) Sposób nagrania testu JMETER: Rozszerzenie JMETR Chrome w tym przypadku nie będziesz musiał martwić się o certyfikaty serwercyjne i SSL.

1
Dmitri T 21 październik 2020, 16:22