Moja konfiguracja jest następująca:

Home Asystent działa na serwerze VM z CC2531 Zigbee2MQTT USB Stick. Obok serwera znajduje się piasta Philips Hue.

Mam wiele świateł i przełączników podłączonych do Philips Hue Hub. Jest to zintegrowane przy użyciu integracji Philips Hue do Asystenta Home. Mam kilka czujników Aqara, łączę się z Home Assistant przez kij USB. I zintegrowany za pomocą MQTT do Asystenta domu.

Światła / przełączniki działają w całym domu - siatka działa poprawnie. Niektóre urządzenia są daleko. Czujniki Aqara (wszystkie urządzenia końcowe) nie pracują zbyt daleko od pamięci USB.

To prowadzi mnie, by wierzyć, że w tym momencie mam dwie oddzielne siatki Zibgee - jednego rodzimego odcienia Philipsa i jeden dla Aqary.

Jak mogę połączyć te dwie siatki? Sądzę, że musiałem pozbyć się mostu Philips Hue i scalać wszystkie urządzenia Philips do MQTT Mesh? Czy jest inny sposób?

Dzięki,

B

0
Fd-ski 10 październik 2020, 20:50

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Możesz albo zdecydować się na użycie tylko siatki Z2M i odrzucić odcień. To musi sparować wszystkie urządzenia z mostu Hue do CC2531 i Z2M. Należy mieć na uwadze, że CC2531 ma ograniczone zasoby i możesz napotkać problemy, jeśli masz zbyt wiele urządzeń.

Sugeruję, aby utrzymać dwie odrębne sieci, ale przesunąć niektóre żarówki do siatki Z2M, aby korzystać z nich jako przekaźników, zwłaszcza dla najdalszych urządzenia końcowe Aqara.

1
radar 9 grudzień 2020, 09:26