Mam analizę, która używa filtra w celu ograniczenia wyników.
Umieściłem tę analizę w desce rozdzielczej wraz z monitem pulpitu nawigacyjnego.
Szybka deski rozdzielczej składa się z różnych kolumn, a wszystkie z nich są typu "Lista wyboru" i wszystkie mają opcję "Wartości graniczne" = "wszystkie podpowiedzi".
Nie działa jednak tak, jak się spodziewałem. Pomyślałem, że wartości pojawiające się na liście wyboru powinny być ograniczone przez filtry stosowane w analizie, ale wydaje się, że podpowiedzi pulpitu nawigacyjnego przedstawia wszystkie możliwe wartości przed zastosowaniem filtra analizy.
Czy to poprawne?
Jeśli jest to sposób, w jaki to działa, problem, z którym stoję, jest to, że niektóre wartości pojawiające się na liście wyboru kliknięć szybkich kolumn spowodują brak danych w analizie.

Dzięki za pomoc!

1
Laura 14 październik 2020, 19:53

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

"Myślałem, że wartości pojawiające się na liście wyboru powinny być ograniczone przez filtry zastosowane w analizie"

Dokładnie odwrotnie. Monituje wysyłanie wybranych wartości do filtra, który jest w analizie, a zatem odciąć strumień danych.

Jest to normalne, że monit pobiera wartości wyboru, dla których pewnego punktu widzenia brak danych. W inny sposób nie miałaby sensu. Wyobraź sobie, że sprzedajesz 5 produktów, a jeden nie sprzedał w sierpniu. Chcesz usunąć sierpnia z monitu swojego miesiąca?

Współzależność monitów, o której wspomniana jest na przykład - ograniczenie regionów do jedynych regionów wybranego kraju. Ogranicz klientów tylko klientom wybranej jednostki biznesowej itp.

Co piszesz i spodziewasz się, że monit powinien przejść na efektywne dane (fakty) i tylko pobieranie wartości, dla których istnieją dane (fakty). Jak wspomniano powyżej, to nie jest najbardziej logiczna rzecz do zrobienia w środowisku analitycznym, ponieważ jedna zmiana punktu widzenia może oznaczać, że dane "istnieje" lub "nie istnieją" - wtedy zmieniasz punkt widzenia i zmiany sytuacji. I chcesz tego. Nie chcesz twardować punktów widzenia, który z czasem lub gdy ktoś inny patrzy na dane (spersonalizowane bezpieczeństwo danych), otrzymają różne wyniki.

Nie trzymaj się zbyt wiele. Nie ograniczaj systemu sztucznie.

Aktualizacja: https://imgur.com/bxgNBBB Oto zrzut ekranu, w którym możesz ograniczyć monit

1
Chris 16 październik 2020, 15:45