Mam błąd w OpenCV, kiedy próbuję uruchomić kod Pythona. Próbowałem biegać

import cv2
import numpy as np
import matplotlib.pyplot as plt
img = cv2.imread("watch.jpg", cv2.IMREAD_GRAYSCALE)
cv2.imshow('image', img)
cv2.waitKey(0)
cv2.destroyAllWindows()

Ale otrzymuję ten błąd.

Błąd OPENCV: Nieokreślony błąd (funkcja nie jest zaimplementowana. Odbuduj bibliotekę z Windows, GTK + 2.x lub wsparciem węglowym. Jeśli jesteś na Ubuntu lub Debianie, zainstaluj libgtk2.0-dev i PKG-CONFIG, a następnie ponownie uruchom Cmake lub skonfiguruj skrypt) w CVSHOWImage, plik /home/pankaja/desktop/opencv-tmp/opencv/modules/highgui/src/window.cpp, linia 611 Tracaback (ostatnie połączenie ostatnie): Plik "/ Strona główna / Pankaja / PycharmProjekty / ImageProcessing / ImageProcess.py ", Linia 8, w CV2.imshow ('Image', IMG) CV2.Error: /home/pankij/desktop/opencv-tmp/opencv/modules/highgui/src/window.cpp:611: Błąd: (-2) Funkcja nie jest zaimplementowana. Odbuduj bibliotekę z Windows, GTK + 2.x lub wspornikiem węgla. Jeśli jesteś na Ubuntu lub Debian, zainstaluj libgtk2.0-dev i PKG-CONFIG, a następnie uruchom Cmake lub Skonfiguruj skrypt w funkcji CVShowimage

Z pewnymi błędami w końcu udało mi się zainstalować libgtk2.0-dev i pkg-config (Poniższe pakiety mają niezaspokojone zależności OpenCV 3.2 Python 3.5), ale nadal daje błąd

Więc teraz myślę o wykonaniu świeżej instalacji zarówno w Pythonie 3.5, jak i OpenCV, aby rozwiązać problem. Jak mogę całkowicie odinstalować OpenCV?

3
Thidasa Pankaja 5 wrzesień 2017, 08:50

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Raz miałem ten sam problem. Naprawiłem problem, całkowicie odinstalowywanie OpenCV i ponowne zainstalowanie go ze źródła. Istnieją pewne zależności, takie jak FFMPEG, które powinieneś zainstalować.

Edytuj: Aby całkowicie odinstalować OPENCV

 1. Jeśli zainstalujesz z źródła, możesz użyć następującego polecenia

  make uninstall

Uruchom to polecenie od budowy katalogu źródła openCV.

 1. Jeśli zainstalowałeś za pomocą PIP

  sudo pip uninstall opencv

 2. Jeśli zainstalowałeś za pomocą apt-get

  sudo apt-get remove python-opencv

  sudo apt-get purge python-opencv

Mam nadzieję, że to może pomóc

4
Mitiku 2 grudzień 2018, 01:46

Miałem ten sam błąd przez kilka tygodni. Więc postanowiłem ponownie zainstalować openCV, tak jak ty.

Najpierw sudo pip uninstall opencv lub jeśli zainstalowałeś przez apt-get, {x1}} Po tym pip install opencv-contrib-python Pracował jak urok. Aby sprostować to urok.

Źródło: Zobacz to, jeśli potrzebujesz wyjaśnienia

2
Gauthamram Ravichandran 7 wrzesień 2017, 23:35