Próbuję wniosku o napisanie aplikacji, na której użyłem architektury klienta / serwera. Strona klienta jest opracowywana za pomocą .NET C #, a strona serwera jest opracowana na Pythonie. Aby komunikować obie strony, użyłem pierwszego gniazda TCP / IP; Więc umieściłem metody moich Pythona na pętli, a następnie pytam za każdym razem z aplikacji C #, aby uruchomić metodę. Ten pomysł jest bardzo zły, ponieważ wymaga pokrycia wszystkich przypadków użytkowania, które mogą działać w sieci lub coś takiego. Po pracy poszukiwań znalazłem trzy technologie, które mogą odpowiedzieć na architekturę klienta / serwera, które są RPC, RMI i WCF. RMI roztwór zorientowany na Java, więc jest odrzucony. Tak więc moje pytanie: Czy RPC i WCF obsługuje multi języki programowania (interoperacyjność), zwłaszcza Betsten C # i Python?

0
Mèhdi Ben Hamida 6 wrzesień 2017, 19:20

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Nie jestem pewien, czy całkowicie rozumiem twój przypadek użytkowania, ale sugerowałbym, aby spojrzeć na reszta podejścia API, jeśli musisz mieć .NET Porozmawiaj z Pythonem lub odwrotnie.

1
Richard Davis 6 wrzesień 2017, 17:06

Alternatywą jest użycie Pyro4 Aby odsłonić obiekty Pythona na stronie serwera Pythona i rozmawiając z nimi za pomocą biblioteki klientów C # Zapewnione przez pirolite. To w większości ukrywa dane dotyczące programowania sieci.

1
Irmen de Jong 10 listopad 2017, 22:14