Wygląda na to, że zaczyna się od JIB 3.0; Nie masz już domyślnych obrazów z aplikacjami Java. Zamiast tego otrzymasz obraz bazowy adoptopenjdk, jeśli nie określisz jednego. Nadal możesz skonfigurować i korzystać z rozpoznawczej obrazów bazowych zgodnie z tym Link. Zastanawiam się tylko, czy obraz adoptopenjdk jest bardziej bezpieczny, szczuplejszy niż rozbiórka? Jaka jest korzyść?

1
ashish 16 kwiecień 2021, 21:48

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Zespół JIB utrzymywał specyficzne obrazy Java dla nierówności. Debian, z którego dystrybowanie uzyskuje pakiety, upuścił wsparcie dla Java8 zaczynającego się od Debian10. Java8 Buduje używane zależności Debian9 (przestarzałe), które doprowadziły do wielu wielu CID na obrazie pojemnika. Jest to problem dla użytkowników, którzy wymagają Java8 (wielu użytkowników JIB), a obecnie zespół JIB nie ma przepustowości zgromadzić wysokiej jakości produkt Java8 dla dystrybucji.

Włączenie domyślne do adoptopenjdk, zapewnia użytkownikom konsekwentnie utrzymywane obrazy przez ludzi adoptopenjdk.

Oznacza to, że nie pukanie dystrybowości, nadal jest to świetny projekt, jednak brak zasobów i skomplikowanej sytuacji Java doprowadziła nas tutaj. Distroress to projekt opensource, a każdy, kto chce stworzyć lub zaktualizować przepływ pracy dla Java8, może przyczynić się bezpośrednio. O ile mi wiadomo, obrazy Java11 są nadal dostępne na podstawie pakietów Debian10 i możesz użyć tego jako obrazu podstawowego, jeśli chcesz.

2
loosebazooka 17 kwiecień 2021, 02:00