Jak wspomniano o maxime Beauchemin w popularnym postu Inżynieria danych funkcjonalna - nowoczesny paradygmat do przetwarzania danych wsadowych, maxime zaleca się zajmującym się powoli zmieniającym wymiarach, biorąc migawki wymiarowe, w których nowa partycja jest dołączona na każdym harmonogramie ETL.

Ale jak modelujemy to w funkcjonalnym hurtowni danych bez znaczenia danych? Prosty. Z migawkami wymiarowymi, w których nowa partycja jest dołączona na każdym harmonogramie ETL. Tabela wymiarowa staje się zbiorem migawek wymiarowych, w których każda partycja zawiera pełny wymiar przez punkt w czasie.

Próbowałem kopać w komentarzach na odpowiedź, ale nie mogłem znaleźć prostego wyjaśnienia. Co oznacza tutaj, biorąc migawkę wymiaru i dołączając go na dzienną partycję?

1
Rey619 18 styczeń 2020, 20:09

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Snapshot to wartość tabel, która była wartością niektórych tabeli podstawy / zmiennej od pewnego czasu / wersji. Tutaj "Snapshot wymiarów" wydaje się oznaczać "Snapshot tabeli wymiarowych". Autor wydaje się sugerować nowy reżim, którego tabela wymiarowa jest jak stary z dodatkową kolumną czasową / wersją / wymiarem, na którym partycji. Pod starym reżimem wykonujemy aktualizacje tabeli wymiarowej, w określonych czasach, każda wersja. W ramach nowego reżimu za każdym razem / wersja zaktualizowalibyśmy starego tabeli wymiarów do jakiegoś nowego stanu, które zamiast tego bierzemy (migawka), który stanowi, dodaj nową kolumnę ustawioną na czas / wersję, i dodaj te wiersze do nowego wymiaru stół.

Zapytaj autora, to ostatni blog.

1
philipxy 20 styczeń 2020, 11:19