Uwaga: Dlaczego to pytanie nie jest poza tematem
niektórzy ludzie uważają, że to pytanie jest poza tematem i lepiej byłoby dostosowane do Super Użytkownika. Proszę, daj mi szansę wyjaśnić, dlaczego tak nie jest.

Pytanie nie dotyczy "sprzętu informacyjnego", ale o "osadzonym oprogramowaniu". W temacie "Wbudowane oprogramowanie" są mnóstwo pytań na stackoverflow związane z OpenOCD, popularnym narzędziem open-source do podłączenia komputera do wbudowanych desek rozwoju oprogramowania. Wszystkie te pytania są całkowicie uważane za w porządku dla stackoverflow. Moje pytanie na tej stronie dotyczy Piokd - pojawiająca się alternatywa openocd. Więc jeśli głosujesz, aby zamknąć to pytanie, a następnie głosować, aby zamknąć 565 (!) Inne pytania dotyczące Openocd; -)


Mam NUMAKER-M032SE V1.3 Board z Nuvoton, że próbuję flashować / debugować z Piokd . To mój pierwszy raz, kiedy eksperymentuję z Piokdem i frytkami Nuvoton. Niestety Piokd nie można znaleźć urządzenia. Pójdę krok po kroku przez całą procedurę. Powiedz mi, co zrobiłem źle.


1. Mój system.

Pracuję 64-bitowe Windows 10 na moim komputerze stacjonarnym. Mam Python 3.8 i niedawno zainstalowany najnowszy Piokd wersja rozwojowa z sklonowanego repozytorium Github (patrz https://github.com/mbedmicro/pyocd ).


2 Zainstaluj płytę mikrokontrolera

Uwaga: Ten akapit ma po prostu pokazać Państwu sytuację w tle, zanim przejdę dalej, aby wyjaśnić rzeczywisty problem, który dostałem z Piokdem

Mam Nuvoton NUVAKER-M032SE V1.3 MicroController Board:

enter image description here

Ta płyta ma sondę nu-link2-me v1.0 po prawej stronie. Po raz pierwszy podłączam deskę do mojego komputera nic się naprawdę nie stało. Więc pomyślałem, że musiałem zainstalować narzędzie Nuvoton ICP , który jest wyposażony w nu-link USB Driver 1.6 :

enter image description here

Możesz pobrać Nuvoton ICP Tool tutaj: https://www.novoton.com/hq/support/tool-and-software/development-tool-hardware/programmer/ Po pierwszym uruchomieniu faza, widzę to:

enter image description here

I otrzymuję prośbę o aktualizację oprogramowania układowego na Nu-Link2-Me V1.0 Sonda:

enter image description here

Kliknij OK i czekam na zakończenie aktualizacji oprogramowania układowego. Podłączam się i z powrotem na planszy. Okna wyraźnie zauważa urządzenie:

enter image description here

Mogę również zobaczyć urządzenie w moim panelu sterowania & gt; Menedżer urządzeń . Jest wymieniony w Universal Serial Serial Controlers jako Nuvoton Nu-Link2 USB :

enter image description here


3 Przygotuj Piokd.

Piokd ma kilka celów wbudowanych. Ale nie chip nuvoton, który dostałem. Skorzystałem z dokumentacji w https://github.com/mbedMicro/ Piocd / Blob / Master / Docs / Target_Support.md i dowiedz się, że muszę pobrać pack z http://www.keil.com/dd2/pack/. Tam pobieram pakiet Nuvoton ARM Cortex-M NuMicro Family Device Support:

enter image description here

Ponieważ ręcznie pobrałem paczkę, wiem, że będę musiał dodać parametr --pack="C:/path/to/pack/Nuvoton.NuMicro_DFP.1.3.5.pack" do każdego polecenia Piokd , aby upewnić się, że Piokd może uzyskać dostęp do tego pakietu Ilekroć musi.


4. Podłącz Piokd za pomocą płyty Nuvoton

Wierzę, że moja płyta mikrokontrolera jest prawidłowo zainstalowana, aby przejść do ostatniego kroku: Podłączyć Piokd do płyty MicroController Nuvoton.

Najpierw chcę Piokd , aby znaleźć deskę. Wydaję następujące polecenie w konsoli Windows:

$ pyocd list --pack="C:/path/to/pack/Nuvoton.NuMicro_DFP.1.3.5.pack"

Niestety, otrzymuję odpowiedź:

No available debug probes are connected

Próbowałem kilka razy, zarówno z jak i bez parametru --pack. Zawsze otrzymuję ten sam komunikat o błędzie.


.. Uwaga:
Spodziewałem się zobaczyć coś takiego:

      #   Probe              Unique ID
    ---------------------------------------------------------------------------
      0   ARM CMSIS-DAP v1   000000800a0c882800000000000000000000000097969902

To wyjście, które otrzymuję, gdy wydam polecenie $ pyocd list i mam mój SWDAP sonda podłączona do mojego komputera. SWDAP jest oficjalną sondę z ramienia (patrz HTTPS: // os.mbed.com/components/swdap-lpc11u35/), który działa Daplink oprogramowanie układowe (patrz https://github.com/armbed/daplink).

enter image description here

1
K.Mulier 30 listopad 2019, 20:41

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Mam odpowiedź z Nuvoton. Najwyraźniej płyta NUMAKER-M032SE V1.3 nie jest jeszcze obsługiwana w Piokd w momencie pisania (02 grudnia 2019). W tej chwili obsługiwane są tylko tablice M252 / M263 .

Nuvoton podejmuje również wysiłki na rzecz wsparcia tych płyt w Piokd, w przyszłości.

4
K.Mulier 2 grudzień 2019, 08:44