Chciałbym wykreślić punkty zawarte w Ten plik z paraview, ale nie może się dowiedzieć, jak Zrób tak. Każda kolumna w tym pliku odpowiada zestawowi 2048 punktów na siatce 64x32. Każda kolumna zawiera sekwencje punktów, jeden punkt na komórkę siatki, każda sekwencja jest oddzielona pustą przestrzenią linii i odpowiada przechodzeniu szerokości siatki raz (porusza się w kierunku kierunku Y i napełniania X-punktów na każdym Y- krok). Musiałbym przynajmniej jedną kolumnę na raz, niekoniecznie wszystkie kolumny jednocześnie. W Gnuplot, potrzebna fabuła jest wykonywana za pomocą polecenia splot "dat.25" us 1 wi li, "dat.25" us 2 wi li (To wykonywanie poleceń Punkty w pierwszych dwóch kolumnach), a fabuła wygląda tak:

enter image description here

W ten sposób Gnuplot stawia jeden punkt w jednej komórce siatki. Więc ta siatka jest 64x32 i dlatego istnieje 2048 wpisów na kolumnę.

Bardzo doceniłbym, gdyby ktoś mógłby pomóc w tym rodzaju działek w Paraview. Próbowałem eksperymentować ze wszystkimi filtrami , ale nie znaleziono tak daleko, jak faktycznie zrobić działkę. Ale powinno być sposób.

0
sequence 9 grudzień 2019, 14:08

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Nie ma takiej działki 3D w Paraview.

obejście dla podobnego renderowania

Możesz zastosować dane na siatce, a następnie warp siatka z tablicą danych

enter image description here

Kroki, aby odtworzyć tego przykładu:

 • Załaduj swoje dane jako CSV (Set Delimiter do "" i sprawdź ograniczniki scalania)
 • Zastosuj na nim TableToPoints: Sprawdź 2D Points i Keep All Data Arrays. Kolumny X, Y i Z nie ma znaczenia: robimy to tylko w celu utworzenia wielokątnego obiektu siatki.
 • Utwórz falę

  0 - 63.

  0 - 31.

  0 - 0

 • W rurociągu wybierz falkę, a następnie tabletopoints z przesunięciem wciśnięto, aby były wybrane

 • Zastosuj filtr AppendAttributes: To dodanie danych na siatce falki.
 • Zastosuj filtr {x0}} za pomocą skalaru, który chcesz zobaczyć (możesz zmienić skalę, ustawę go do 10 w zrzucie ekranu)
 • Ustaw reprezentację na Wireframe, aktywuj Axes Grid
2
Nico Vuaille 14 styczeń 2020, 15:21