Niektóre projekty mają plik CHANGELOG.md, w którym każda wersja łączy się z zakresem zatwierdzeń wykonanych dla tej wersji. Na przykład ten. Wygląda na to, że te linki są w jakiś sposób generowane automatycznie, ponieważ przecena zawiera tylko [1.0.0], gdzie renderowany dokument ma link do https://github.com/olivierlacan/keep-a-changelog/compare/v0.3.0...v1.0.0.

Jak to działa? Próbowałem zrobić coś takiego w moim własnym projekcie, ale wyrenderowany dokument po prostu powiedział [1.0.0]; żaden link nie został wygenerowany.

Przypuszczalnie ma to coś wspólnego z tagami, które są zgodne z podobnym wzorcem (v1.0.0), ale kiedy próbowałem utworzyć podobne tagi w moim projekcie, to nadal nie działało.

Nie mogłem również znaleźć odniesienia do tego w pomocy GitHub ani nigdzie indziej.

Czy to rzeczywiście (nieudokumentowana?) funkcja GitHub? Jeśli tak, jak to działa? Jeśli nie, jak te projekty to robią?

Uwaga, nie jestem zainteresowany automatycznym generowaniem dziennika zmian z zatwierdzeń, takich jak ten projekt< /a> robi. Interesuje mnie tylko mechanika tych hiperłączy.

1
jqno 11 listopad 2018, 21:13

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Musisz zajrzeć pod powierzchnię Markdown, to prosta sztuczka, którą zrobił, używając funkcji porównywania plików do porównywania tagów.

Jeśli spojrzysz na plik RAW , powinieneś zauważyć, że na dole dodał linki do każdego numeru wersji, do którego przypisany jest link do porównania.

## [1.0.0] - 2017-06-20

[1.0.0]: https://github.com/olivierlacan/keep-a-changelog/compare/v0.3.0...v1.0.0

W trybie ładnym zobaczysz link do strony porównania.

1
Praveen Premaratne 11 listopad 2018, 22:45