Chcę znaleźć wartość zmiennej numerycznej, która sprawi, że równanie będzie prawdziwe. Przykład:

var a = random number;
var b = random number;

function (find var c such that a = b + c;) {

  console.log(c);

} 

Czy można zmusić komputer do wyszukania odpowiedzi c? i nie w taki sposób, że rozwiązujesz równanie, w którym c = a - b, ale takie, że gdy sprawdza odpowiedzi, zbliża się do wartości c.

-4
xRegency 19 grudzień 2019, 20:29
Jestem prawie pewien, że nie ma sposobu (a przynajmniej nie ma w ogóle prostego sposobu) na rozwiązanie dowolnych równań algebraicznych za pomocą JavaScript.
 – 
Quentin
19 grudzień 2019, 20:33
Wydaje się to niejednoznaczne. Z matematycznego punktu widzenia może nie być odpowiedzi, jednej odpowiedzi, a nawet wielu odpowiedzi, w zależności od tego, w jakiej dziedzinie przeszukujesz, a przeszukiwanie nieskończonej domeny nie wydaje się wykonalne bez użycia czegoś na wzór systemu algebry komputerowej. Porównaj pytania: "znajdź liczbę całkowitą c z [1,2,3,4] taką, że c^2=1", "znajdź liczbę całkowitą c taką, że c^2=2", "znajdź dodatnią liczbę rzeczywistą c taką że c^2=2", "znajdź liczbę rzeczywistą c taką, że c^2=2"
 – 
JMoravitz
19 grudzień 2019, 20:33
2
Jeśli masz skończoną domenę, którą przeszukujesz, dostępną jako obiekt lub tablicę, możesz po prostu zapętlić tę domenę, sprawdzając każdy wpis w domenie, aby zobaczyć, czy spełnia on warunek, i śledzenie listy elementów domeny spełniających warunek. Jeśli twoja domena jest nieskończona lub nieokreślona, ​​nie widzę wygodnego sposobu na podejście do tego.
 – 
JMoravitz
19 grudzień 2019, 20:36
Jest mnóstwo pytań SO na ten temat (które prawie wszystkie pokazują brak badań, ale to może tylko moja opinia), mnóstwo artykułów w Internecie, kursy uniwersyteckie, różne podejścia, przybliżenia, co tylko chcesz. Tylko dlatego, że jest to ogólnie interesujący temat, zadawanie takiego pytania (imho z prawdopodobnie mniej niż pięcioma minutami badań i w niedostatecznie zdefiniowany sposób) nie jest przydatne.
 – 
ASDFGerte
19 grudzień 2019, 20:41

1 odpowiedź

Zrobiłbym z-z, a to jest twój numer. Ale prawdopodobnie nie o to pytasz.

0
Alexander van Oostenrijk 19 grudzień 2019, 20:32