To jest mój problem; Chcę dynamicznie wysyłać faksy, zawartość faksu to plik PDF Aby udostępnić ten plik PDF dla interfejsu API usługi Twilio Fax, przesłałem plik PDF jako zasób do Twilio, ale nie widzę żadnego sposobu, aby to osiągnąć, mam zasoby utworzone programowo, ale nie ma sposobu (a przynajmniej go nie widzę), aby dołączyć plik PDF jako „zawartość” zasobu, może się mylę i istnieje inny sposób udostępnienia tych plików PDF dla interfejsu API usługi Twilio Fax

Każda pomoc jest mile widziana, dzięki!

-1
g919v3r 17 grudzień 2019, 22:22
Nigdy nie korzystałem z tego interfejsu API, ale pierwsza rzecz, która pojawia się w dokumentacji (twilio.com/docs/fax/send#sending-faxes-with-twilio) wyjaśnia, jak to działa: wysyłasz URL pliku PDF. Twilio wyśle ​​zatem żądanie do tego adresu URL, aby pobrać plik PDF i go wysłać.
 – 
JB Nizet
17 grudzień 2019, 22:27
To prawda, ale dokument do wysłania musi być obecny w portalu przed wysłaniem faksu (co jest oczywiste) i jedynym sposobem wgrania pliku do portalu jest ręczne, ale; Chcę programowo przesłać plik do portalu, wysłać go za pośrednictwem interfejsu Twilio Fax API i bezpiecznie usunąć z portalu.
 – 
g919v3r
19 grudzień 2019, 22:43
Nie musi być obecny w portalu, po prostu musi być dostępny dla Twilio pod adresem URL, może być hostowany w dowolnym miejscu online.
 – 
philnash
19 grudzień 2019, 23:11

1 odpowiedź

Tutaj znajdziesz ewangelistę dewelopera Twilio.

Twilio Functions and Assets API nie jest najlepszą metodą przesyłania plik statyczny do wykorzystania jako nośnik w faksie. Został stworzony do tworzenia pakietów aplikacji, dlatego zawiera koncepcje kompilacji i środowisk. Aby przesłać rzeczywisty plik, musisz także utworzyć Wersja zasobu.

Możesz użyć sekcji Zasoby w konsoli Twilio, aby przesłać plik PDF, a następnie użyć URL w żądaniu.

Alternatywnie, jeśli chcesz to zrobić programowo, polecam załadowanie pliku PDF do czegoś takiego jak AWS S3, a następnie użycie wynikowego adresu URL jako mediaUrl dla interfejsu API faksu.

Daj mi znać, jeśli to w ogóle pomoże.

1
philnash 18 grudzień 2019, 02:29
Tak... to pomaga, ale doda kolejną zależność (lub punkt awarii) do procesu... a ten adres URL musi być publiczny, widzę kilka problemów w tym podejściu. Myślę, że umożliwienie wgrania pliku do wysłania może być dobrym ulepszeniem Twilio Fax API, ale dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź
 – 
g919v3r
19 grudzień 2019, 22:35
Zgadzam się, że to kolejna zależność, jednak lepszym sposobem będzie użycie dedykowanej usługi przechowywania plików statycznych przez Twilio Functions and Assets API. Zgadzam się, że posiadanie takiego prostego magazynu plików byłoby bardziej przydatne, gdy tworzysz za pomocą Fax API, ale obawiam się, że nie mamy tego dostępnego jako usługi.
 – 
philnash
19 grudzień 2019, 23:17
Ok, bardzo dziękuję. Myślę, że do wysyłania faksów użyję innego narzędzia.
 – 
g919v3r
23 grudzień 2019, 22:05