Jestem nowicjuszem w testowaniu jednostkowym, świeżo po studiach i nagle jestem odpowiedzialny za samodzielne tworzenie i utrzymywanie dość dużej aplikacji. Poprzedni programista (który właśnie opuścił firmę) dołączył NUnit do referencji projektu, napisał kilka pustych urządzeń testowych na dole kilku klas i nigdy nie zrobił z nim nic więcej.

Obawiam się, że jeśli nie zacznę teraz pisać testów jednostkowych, podczas refaktoryzacji i uczenia się systemu, nigdy ich nie skończę, ale mam problem ze zrozumieniem, jak poprawnie skonfigurować mój projekt testowy.

Powiedziano mi, że powinienem zachować projekt testowy jako oddzielny Class Library w tym samym rozwiązaniu, więc stworzyłem projekt OurApplication.Test Library. Nie wiem jednak, jak odnoszę się do projektu, który będę w nim testował.

Przewodniki online mówią, że wskazują go na .DLL mojego głównego projektu... ale nie ma takiego. Nasz projekt jest samodzielną aplikacją, która nie generuje dll i nie jestem pewien, co mam w tym przypadku zrobić.

Wszelkie porady dotyczące tego, co tutaj jest nie tak, lub wskazówki do bardziej wszechstronnych przewodników byłyby bardzo mile widziane. Chciałbym zrobić to we właściwy sposób i tak szybko, jak to możliwe.

4
KChaloux 25 wrzesień 2012, 01:23

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Jeśli używasz programu Visual Studio, możesz dodać odwołania do projektów w ramach rozwiązania, tak jak tutaj, odwołując się do aplikacji konsolowej z projektu testowego

enter image description here

5
Paul D'Ambra 25 wrzesień 2012, 01:41

W idealnym przypadku najlepiej rozdzielić aplikacje na osobne dll, które bazują na funkcjonalnościach tj. rozdzielenie rozwiązania na moduły reprezentowane przez projekty typu bibliotek klas. Ułatwi to oddzielne testowanie tych bibliotek dll. Zwykle mam osobny projekt testowy dla każdego modułu (projektów).

Powiedziawszy, że możesz dodać projekt .exe jako odniesienie do swojego projektu nun it i uzyskać dostęp do wszystkich przestrzeni nazw i klas do przetestowania, ale nie jest to najlepsza praktyka dla kodu możliwego do utrzymania.

3
NiladriBose 25 wrzesień 2012, 01:31