Mam projekt szkolny - połącz się z bazą danych MSSQL, pobierz dane dla konkretnego urządzenia, następnie w całości narysuj wykres, który zostanie powiązany z jakimś obiektem 3D (urządzenia w budynku itp.), mam czas do grudnia. Może to być aplikacja komputerowa, aplikacja internetowa lub jedno i drugie. Ale nie wiem, czy na jakimś darmowym serwerze internetowym będę mógł korzystać z Unity3D i technologii, o które proszę.

Szukałem w Internecie i nie mogłem znaleźć (nawet w dokumentacji Unity3D), jak to dokładnie działa, to znaczy: na jakiej technologii Unity działa, z jakich technologii korzysta, lub może być używany. Na forach znajduję trochę śruty, ale wiesz...

Mam nadzieję, że istnieje możliwość wykorzystania w jakiś sposób .NET do łączenia się z serwerem MSSQL... Ale szukam innych sposobów, jak połączyć się z bazą danych. Znalazłem SmartFoxServer i wygląda świetnie, ale może jest niepotrzebny? Niektórzy polecali napisać własny socket, ale nie mam umiejętności, aby zrobić to w tak krótkim czasie (a jeśli uważam, że nie mam pojęcia, jak działa Unity).

Zaczynam od Unity, więc może ktoś zna dobrą książkę o moich pytaniach. Znalazłem tylko rozwój gier, ale nic o samej Unity.

Thx dużo facetów.

(Jeśli coś, mój Skype: teddinka1)

0
la_femme_it 25 wrzesień 2012, 15:12

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Jeśli chodzi o połączenie z serwerem SQL, ta odpowiedź może być dobrym punktem wyjścia connect do bazy danych sql.

Większym problemem będzie znalezienie darmowego hostera, który zapewnia serwer MS SQL, ale myślę, że wszystko powinno być w intranecie Twojej szkoły. Dlatego sugerowałbym skupienie się na samodzielnym kliencie. W każdym razie możesz łatwo wygenerować aplikację internetową i umieścić ją w jakimś dostępnym katalogu na dowolnym serwerze, ale aplikacja internetowa powoduje ogólnie trochę więcej kłopotów w odniesieniu do ograniczeń dostępu, połączeń DB, ...

Programowanie w Unity jest dość proste i dobrze udokumentowane. Zacznij od Podstaw w podręczniku, a następnie przejdź do sekcji, które Cię interesują i spójrz na przykładowe projekty. Dalej znajdują się kompletne projekty (niektóre z nich za darmo) w asset store Unity.

0
Kay 25 wrzesień 2012, 17:07