Witam wszystkich, proszę, potrzebuję informacji Stworzyłem aplikację przy użyciu directshow & c++ do przetwarzania obrazu, więc chodzi o to, że muszę stworzyć wyrafinowany GUI Użyłem komponentów win32, które nie spełniają moich potrzeb i oczekiwań oraz są trudne do podkręcenia specjalnie z wydarzeniami, więc muszę znaleźć rozwiązanie, o którym myślałem, używając jni i scalić funkcjonalność C++ z komponentami swing Javy. innym wyborem jest użycie formularza okna (.net), ale jeśli mam rację, muszę użyć directshow.net (nie wiem, jak go używać)

-2
merou mmxm 28 sierpień 2012, 15:06

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Qt jest najczęściej nazywany najlepszym frameworkiem C++ do budowania GUI.

Windows Forms jest całkiem niezły. Nie bój się korzystać z DirectShow.Net, wygląda bardzo podobnie do C++, ale jest prostszy. Możesz rzucić okiem na GraphEditPlus, może on wygenerować kod budowania wykresu DirectShow zarówno w C++, jak i C# (dla DirectShow.Net), dzięki czemu można zobaczyć, jak semantycznie wygląda ten sam kod w dwóch językach. Również sam GraphEditPlus jest przykładem aplikacji Windows Forms współpracującej z DirectShow.

0
Dee Mon 5 wrzesień 2012, 14:46

„ale jeśli mam rację, muszę użyć directshow.net”. Nie, nie bardzo. Możesz utworzyć formant activex w C++, który otacza bieżący kod i używać go zamiast tego w .Net z Windows.Forms.

0
yms 29 sierpień 2012, 18:37