W systemie Windows 8, aplikacje metra javascript, jeśli użytkownik odmówi pozwolenia na korzystanie z geolokalizacji, to pozwolenie zawsze pozostaje odrzucone.

Być może użytkownik odmówił zgody na korzystanie z Geolokalizacji podczas korzystania z aplikacji po raz pierwszy, ale później może chcieć zezwolić na korzystanie z geolokalizacji w miarę budowania zaufania. Ale nie mogłem znaleźć, jak ponownie poprosić o pozwolenie.

Nawet w próbce geolokalizacji Win8, gdy zezwolenie zostanie odrzucone, pozostaje ono odrzucone i nie ma możliwości ponownego proszenia o zezwolenie.

Czy można ponownie poprosić użytkownika o uprawnienia?

4
shashi 30 wrzesień 2012, 01:47

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Zawsze możesz podpowiedzieć użytkownikowi za pomocą menu wysuwanego lub okna dialogowego wiadomości, po prostu nie możesz zainicjować zapytania o geolokalizację i spowodować uruchomienie pytania o podstawowe możliwości. Użytkownicy szybko dowiedzą się, że funkcje można konfigurować w swoich aplikacjach Ustawienia | Wysuń menu Uprawnienia i możesz je tam wskazać, aby zmienić odpowiedź.

Innymi słowy, myślę, że platforma unika scenariusza, w którym użytkownik mówi: „Zostawiłbyś mnie w spokoju?! Nie chcę martwić się o swoją prywatność!” a jeśli programista jest ostrożny w swoim przepływie pracy, wątpię, aby uniknięcie scenariusza, w którym użytkownik mówi „Hej! Chcę, aby ta aplikacja była mądrzejsza w mojej lokalizacji, ale nie wiem, jak to włączyć. " Subiektywnie wiem, ale widać, jak faworyzuje użytkownika.

2
Jeremy Foster 30 wrzesień 2012, 05:19

Możesz zrobić powiadomienie Toast, ale jak mówi Jeremy, jeśli staniesz się tym denerwujący, możesz odciągnąć użytkowników.

0
Chadit 1 październik 2012, 05:15