Czekałem na pomysł i chyba w końcu go mam. Spróbuję stworzyć aplikację na Androida za pomocą Web Scraping, która pozwoli mi nawigować i korzystać z forów na Roblox (.com, jeśli naprawdę chcesz to sprawdzić) lepiej niż teraz. Fora są nie tylko ogólnie złe, ale są jeszcze gorsze na moim urządzeniu z Androidem (Samsung Galaxy Player). Czy ktoś może mi udzielić wskazówek lub rady? Nie wiem, jakich bibliotek użyć... To moja pierwsza duża próba kodowania :)

Och, oczywiście chciałbym nadać mu funkcję odpowiadania na posty, ale nie jestem pewien, jak działa logowanie do tego typu rzeczy...

EDYCJA: wpadłem na pomysł z tej aplikacji: GooglePlay , Github

2
TheNickmaster21 28 listopad 2012, 06:56

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Powinieneś sprawdzić, jak uzyskać dane ze strony, a także upewnić się, że rozumiesz html. Potrzebujesz również prostego sposobu obsługi html.

Aby się zalogować, należy wysłać żądanie wpisu z danymi logowania do standardowej strony logowania, a następnie zachować wygenerowany plik cookie i przekazać go wraz z innymi żądaniami.

Niektóre rzeczy, o których również możesz chcieć pomyśleć:

  • Liniowy czy rozgałęziony widok postów na forum?
  • Czy powinieneś otrzymać wiadomość, jeśli ktoś opublikuje nowy post?
  • Własna funkcja wyszukiwania?
  • Podpis?
3
Community 23 maj 2017, 14:56

Musisz użyć libaray JSOUP z java, możesz łatwo przeanalizować dane html za pomocą tej biblioteki. Przykład: W obiekcie doc otrzymujesz kompletną stronę internetową

File input = new File(url);
Document doc = null;
doc = Jsoup.connect(url).get();
Elements headlinesCat1 = doc.select("div[class=abc");
0
pooja majoka 20 styczeń 2018, 12:38