Po kilku miesiącach udanej i niezakłóconej ciągłej integracji, moja instancja Hudson działająca w systemie Mac OSX 10.7.4 Lion decyduje, że chce przejść w tryb wyłączania po każdych 20-30 minutach braku aktywności.

Dla tych, którzy są zaznajomieni z trybem zamykania, instancja oczywiście się nie wyłącza, ale ma niepożądany efekt (w tym przypadku) zatrzymywania nowych zadań przed uruchomieniem.

Wiem, że nie zmieniłem żadnych ustawień, więc wydaje mi się, że problem powoli narasta i ciągle uruchamia się tryb wyłączania.

Wiem, że na komputerze jest dużo miejsca do przechowywania z ponad 400 GB, więc zastanawiam się, co jeszcze wywołałoby tryb zamykania bez faktycznego korzystania z portalu internetowego Hudson do ręcznego robienia tego.

Jak wspomniano wcześniej, problem wydaje się być również związany z brakiem aktywności. Próbowałem stworzyć szybką poprawkę, która jest pracą kompilacji, która nic nie robi co 5 minut. Na początku wydawało się, że działa, ale po długich okresach bezczynności znajdę go z powrotem w trybie wyłączenia.

Jakieś pomysły, na co może się trwać?

1
kraftydevil 29 sierpień 2012, 20:53

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Rozwiązanie: wyłącz wtyczkę thinBackup

...

Doszedłem do tego, patrząc na dzienniki Hudsona w http://localhost:8080/log/all

ThinBackup był uruchamiany za każdym razem, gdy instancja Hudson przechodziła w tryb wyłączania.

Fakt, że tryb wyłączania występował w okresach braku aktywności, jest również zgodny z zachowaniem thinBackup.

Następnie wyłączyłem wtyczkę i Hudson nie wchodzi już w tryb wyłączania. Dziwne jest to, że thinBackup był instalowany przez jakiś czas, zanim ten problem zaczął się pojawiać. Szukam rozwiązania od thinBackup, aby ponownie włączyć wtyczkę bez negatywnych skutków i zaktualizuję tutaj, jeśli otrzymam odpowiedź.

2
kraftydevil 12 wrzesień 2012, 11:14

Zgodnie z tym linkiem, wtyczka thinBackup przełącza Hudsona w tryb zamykania na w celu wykonania kopii zapasowej. Ma automatycznie wyjść z trybu wyłączania po zakończeniu.

Widziałem to w przypadku niektórych zadań, które wydawały się zatrzymywać i nigdy nie kończyły się z dnia na dzień, więc Hudson nigdy nie wychodził z trybu zamykania, ponieważ thinBackup musiał czekać na zakończenie zadań.

1
David I. 31 październik 2012, 17:26