Jestem ciekaw możliwości nowego formatu kopii roboczej w Subversion 1.7 (pojedynczy katalog .svn w katalogu głównym).

Czy przechowuje całą historię repozytorium, tak jak robi to git? A może pliki w stanie pierwotnym są jedynie kopią bieżącej (nieedytowanej) wersji z serwera? Czy svn obsługuje w ogóle pracę bez połączenia — zatwierdzanie wielokrotne lokalnie przed wysłaniem na serwer?

svn
2
citizenmatt 27 listopad 2012, 03:08

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Subversion utrzymuje lokalnie tylko wersję, którą aktualnie wyrejestrowałeś. (Niektóre metadane dotyczące innych wersji mogą być buforowane w zależności od klienta, ale rzeczywista zawartość pliku z innych wersji nie będzie przechowywana).

Nie ma innego sposobu na zatwierdzenie niż zatwierdzenie do rzeczywistego repozytorium. Tylko różnica projektowa git vs subversion (scentralizowana vs rozproszona).

5
Corbin 27 listopad 2012, 03:12

Nie, katalog .svn przechowuje nieskazitelną wersję tego, co pobrałeś z repozytorium. (tj. wersja BASE) Nie przechowuje całej historii.

SVN nie działa bez połączenia. Musisz mieć połączenie z serwerem, chyba że oczywiście pobrałeś kopię roboczą z adresu URL takiego jak file:///c:/my_dir – co oznacza, że ​​pracujesz z lokalnym repozytorium.

3
William Leara 27 listopad 2012, 03:12