Zgodnie z dokumentacją Facebooka możesz aktualizować stan wyświetlania poszczególnych grup reklam za pośrednictwem ads api.

Aby to zrobić, prześlij żądanie POST do /<AD_GROUP_ID>/ za pomocą adgroup_status=X, gdzie X to Twój status (1 za aktywny, 9 za wstrzymany itd.). Jednak wysłanie tego żądania powoduje, że status NIE zmienia się, a jedyną odpowiedzią, jaką otrzymujesz z Facebooka, jest reprezentacja grupy reklam w formacie JSON.

Czy komuś udało się pomyślnie przesłać aktualizacje statusu grupy reklam do interfejsu API reklam na Facebooku? Jeśli tak, czy używasz metody opisanej powyżej, czy jest w tym inna sztuczka?

Dzięki!

EDYTUJ

Umieściłem to na Facebooku w narzędziu do śledzenia błędów w nadziei, że uda mi się stworzyć ślad/świadomość/znaleźć więcej osób, które miały ten problem. https://developers.facebook.com/bugs/354657724569051

EDYTUJ
Przykład prośby, którą składam. To żądanie jest testowane w Facebook Graph Explorer

https://graph.facebook.com/6003521999629?adgroup_status=9&method=POST&access_token=<access_token>
2
Jim Rubenstein 27 luty 2012, 23:48

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Nie mieliśmy problemów ze zmianą adgroup_status. Spróbuj podać numer statusu jako liczbę całkowitą, a następnie jako ciąg (nie pamiętam, jakiego typu oczekują). Pamiętaj, że jeśli kampania jest wstrzymana, ustawienie adgroup_status na 1 zmieni go na 8 (campaign_paused). Fakt, że ponownie pobierasz grupę reklam (przypuszczam, że masz parametr redownload=1) mówi mi, że Twoje wywołanie jest w większości poprawne. Właśnie potwierdziłem, że to działa:

curl -F "adgroup_status=9" \
-F "ids=..." \
-F "access_token=..." \
https://graph.facebook.com/
0
John Pickard 28 luty 2012, 17:56

Jeśli wykonujesz to wywołanie API i otrzymujesz z powrotem szczegóły grupy reklam zamiast „prawdziwej” odpowiedzi, oznacza to, że wysyłasz żądanie GET, a nie żądanie POST.

Zaktualizuj swój kod, aby wykonać żądanie HTTP POST, a to rozwiąże Twój problem, powyższa odpowiedź Johna Pickarda jest przykładem wykonania żądania POST w curl, ale zmieni się to w zależności od języka aplikacji i/lub tego, z którego pakietu Facebook SDK korzystasz za pomocą.

0
Igy 29 styczeń 2013, 06:19