Mam app ASP.NET MVC 3 i używam jQuery DataTables jako siatki. Muszę zarządzać danymi gridów po stronie klienta, a następnie przesyłać je na serwer i przetwarzać. Jaki jest najłatwiejszy sposób na zrobienie tego? Jak opublikować json z DataTables wraz z innymi danymi formularza? I czy jest jakiś sposób na mapowanie JSON z DataTables na obiekty C#? Dziękuję Ci!

1
drunkcamel 15 luty 2012, 18:20

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Oto przewodnik, jak zintegrować tabele danych jQuery z MVC:

http://www.codeproject.com/articles/155422/jquery-datatables-and-asp-net-mvc-Integration-part.

0
Rory McCrossan 15 luty 2012, 18:26

Przepraszamy za uogólnioną odpowiedź... próbki kodu i badania są prawdopodobnie najlepiej odroczone w tym przypadku:

Osobiście kusiłbym się, aby użyć funkcji fnGetData DataTables do przechwycenia tabeli jako tablicy. W tym momencie możesz użyć odpowiedniego narzędzia, aby przekonwertować go na dowolny format i opublikować go po stronie serwera.

Istnieje co najmniej jedno dobrze znane narzędzie JSON (json.js, myślę, że nazywa się ...?), Które można przekonwertować na JSON, w którym to momencie prawdopodobnie będziesz musiał je skrócić. Następnie możesz go opublikować, a następnie, jeśli ASP.NET ma już narzędzie, przekonwertować go na obiekt C##.

Dopiero na końcu myślę, że zadam pytanie: dlaczego istnieje potrzeba POSTOWANIA całego stołu? Lepiej może być tylko POST komórek z wartościami, które zaktualizowałeś itp.

1
Greg Pettit 16 luty 2012, 00:22

Stworzyłem alternatywę dla DataTables, gdzie łatwo jest dodawać dodatkowe dane, ponieważ moja wtyczka używa formularza podczas pobierania danych.

https://github.com/jgauffin/Griffin.Table/wiki/Basic-usage

Dostał również pakiet integracyjny MVC3:

https://github.com/jgauffin/Griffin.Table/wiki/Asp.net-mvc3-wprowadzenie

0
jgauffin 16 luty 2012, 00:43