Wydaje się to prostą rzeczą i może po prostu nie myślę teraz prosto, ale w tej chwili tego nie widzę: Jak opublikować dane z formularza (w aplikacji PHP), który nie jest polem wejściowym?

Powodem, dla którego tego potrzebuję, jest to, że mam formularz, w którym użytkownik dodaje pewne informacje w polach wejściowych, a to powinno następnie zaktualizować inne wartości w formularzu na podstawie tego, co wprowadził użytkownik (wykonując obliczenia na tym wejściu). Dane te powinny być następnie opublikowane wraz z danymi wejściowymi od użytkownika.

Próbowałem używać etykiet formularzy, ale nie mogłem go uruchomić. Po pierwsze, nie mogłem uzyskać wartości formularza w jQuery przy użyciu .val() lub .text(). I nie jestem pewien, czy i tak mógłbym uzyskać wartości etykiety w funkcji CodeIgniter. Próbowałem też prostych tagów <p> z identyfikatorami, ale to nie zadziałało. Chyba musi to być element z atrybutem name...

Używam pomocnika w CodeIgniterze, aby uzyskać wartości formularza, na przykład:

$this->input->post('user')

Działa to dobrze w przypadku pól wejściowych, ale jak wyjaśniono, potrzebuję go dla elementów innych niż wejściowe. Oczywiście mógłbym mieć pola wejściowe, które aktualizuję w jQuery, ale istnieje ryzyko, że użytkownicy pomyślą, że powinni je wypełnić...

Więc jak to robisz?

2
Anders 26 luty 2012, 04:05

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Dlaczego przechowujesz informacje wejściowe w elementach niebędących interfejsami użytkownika? Wszystko, co chcesz opublikować, powinno znajdować się w polu wejściowym. Etykiety nie są elementami wejściowymi, są to, cóż, etykiety. Etykietują rzeczy. Co dokładnie robisz, że według Ciebie nie możesz użyć pól wejściowych? Możesz je wyłączyć, ustawić w trybie tylko do odczytu i zmodyfikować ich wartości w podobny sposób, w jaki modyfikujesz tekst w dowolnym innym elemencie.

2
animuson 26 luty 2012, 04:34

Co powiesz na użycie <input name="user" type="hidden"> i użycie Jquery do przechowywania tam wartości.

7
hakre 26 luty 2012, 04:52