Planuję zbudować aplikację na Androida. na podstawie rzeczywistości rozszerzonej. Wyszukałem to w Google, a także szukałem w SO, ale nie znalazłem niczego bardzo przydatnego.

To, co chcę zrobić, to po uruchomieniu aplikacja uruchomi kamerę i rozpocznie skanowanie wzoru. Jeżeli w jakimkolwiek przypadku wzorzec pasuje do wzorca predefiniowanego znajdującego się w lokalnej bazie danych, należy wykonać określoną akcję.

Dla np. Po uruchomieniu aplikacji aparat jest uruchamiany. Podczas skanowania natknął się na logo stackoverflow (obraz 1, jak pokazano poniżej) i zakładając, że logo stackoverflow jest już obecne w bazie danych (obraz 2, jak pokazano poniżej< /strong>) w formacie wzorca binarnego, oba wzorce powinny być dopasowane i wykonywane jest określone zadanie, na przykład należy załadować stackoverflow.com.

Odniosłem się do [tego samouczka]:1 i kiedy zaimplementowałem to samo, kamera zaczyna się od często pojawiającej się i znikającej zielonej kostki. Jaką funkcjonalność zapewnia zielona kostka?

Jak przechwycić wzór z obszaru ostrości kamery i jak dopasować go do innego wzoru?

Wiem, że jestem trochę niejasny w tym pytaniu, ale ponieważ jestem nowy w rozwoju Androida, każda sugestia byłaby bardzo pomocna.


obraz 1 (obecnie skupiony przez aparat)

screen


obraz 2 (obecny w bazie danych w formacie binarnym)

screen


0
GAMA 21 luty 2012, 15:56

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Możesz spróbować użyć Qualcomm AR SDK:

https://developer.qualcomm.com/develop/mobile-technologies/augmented-reality

Chociaż jest głównie ukierunkowany na aplikacje AR z treściami 3D śledzonymi na znaczniku, możesz go również używać do rozpoznawania obrazów (jeśli są wystarczająco złożone) do około 60 (jeśli są wystarczająco różne).

2
peterept 21 luty 2012, 16:02

Wygląda na to, że próbujesz śledzić obrazy. Istnieje kilka różnych typów śledzenia, których można użyć do dopasowania wzorca. Ten samouczek wyjaśnia różne, ale podałem link specjalnie do śledzenia bez znaczników, ponieważ wydaje się to pasować do twojego przykładu logo.

Jeśli jednak chcesz szybko "zbudować" funkcję skanowania i po prostu otworzyć link, użyłbym to. Nazywa się Stwórcą i jest stworzony przez metaio (robią też sdk i mają API dla swojej przeglądarki Junaio, które pozwala to zrobić). Mówi, że jest dla wydawców, ale jest to tylko interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia prostego AR. Nie musisz nawet kodować.

Mam nadzieję że to pomoże.

0
Amanda 5 grudzień 2012, 23:29