Czy mogę to zrobić za pomocą javascript lub modyfikując nagłówek HTTP?

http://www.example.com/downloads/*

Wszelkie pliki wychodzące z tego nie powinny być automatycznie pobierane, zamiast tego wyświetlać się w przeglądarce. Czy mogę nadpisać reguły ustawione przez przeglądarkę? Czy mogę również ustawić ten limit tylko dla tego konkretnego podadresu?

Dziękuję Ci.

Dzięki.

1
CppLearner 17 luty 2012, 04:13

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Z jakim typem pliku pracujesz?

Jest to używane przez nagłówek HTTP. Jeśli typ MIME jest określonego typu, przeglądarka zdecyduje, czy go pobrać, czy wyświetlić. Możesz także wymusić pobieranie. Pomoże typ pliku.

W przypadku plików tekstowych ustaw typ zawartości na text/plain. Dla JPEG ustaw go na image/jpeg, a dla PNG ustaw go na image/png. Powinno to nadpisać wszystkie attachment wartości ustawione przez Django.

2
Tim 17 luty 2012, 04:21

W tym celu chcesz użyć nagłówka Content-Disposition. Powinno się targować o rodzaj treści.

http://www.ietf.org/rfc/rfc2183.txt

0
synthesizerpatel 17 luty 2012, 04:19

Domyślny typ dokumentu jest deklarowany w ustawieniach serwera, a nie w sposobie linkowania do pliku. Jeśli korzystasz z Apache, spróbuj poszukać w httpd.conf

DefaultType text/plain

Jeśli mówi coś innego, może to być twój problem. text/plain powinien ustawić pobieranie wszystkich niewiadomych i wyświetlać je w przeglądarce jako tekst.

EDYTUJ:

Nie znam żadnego sposobu na zmodyfikowanie tego zachowania za pomocą javascript, ponieważ musi to być w nagłówku pobieranego pliku.

0
Hawken 17 luty 2012, 04:27