Używamy kombinacji maven/nexus i działa ładnie. Mamy kilka domowych projektów/wtyczki maven przesłane do nexusa i każdy może uzyskać do nich dostęp i korzystać z nich zgodnie z oczekiwaniami. Nasz centralny hudson przesyła kompilacje/zarządza artefaktami nexusa.

Moja firma dodała lokalizację zdalną i łączność sieciowa była problemem w tej lokalizacji. Ogólnie łączność sieciowa jest powolna i zawodna.

Jak skonfigurować nexusa w lokalizacji zdalnej, aby odzwierciedlał nexusa w mojej lokalizacji? W ten sposób programiści w zdalnej lokalizacji mogą wskazać lokalny serwer nexusa, który może odzwierciedlać inny serwer nexusa. Wolimy zachować jedną lokalizację jako główną / kontrolującą - ułatwia życie.

Czy to właściwy sposób, czy możemy rozwiązać ten problem w inny sposób?

4
user871199 14 luty 2012, 22:58

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

To jest właściwy sposób.

Skonfiguruj zdalną lokalizację, aby odzwierciedlić główny Nexus. (Zaloguj się jako administrator, Repozytoria, Dodaj, Repozytorium proxy.

Następnie w pliku Maven settings.xml programistów dodaj Nexus zdalnej lokalizacji jako kopię lustrzaną głównego Nexusa.

Na początku artefakty dostępu są kopiowane do lokalizacji zdalnej.

Otóż to.

3
Hauke Ingmar Schmidt 14 luty 2012, 23:19

Problem jest jednak trochę stary, może i tak zainteresuje problemy dotyczące repozytoriów, które muszą obsługiwać wersje bluszczowe i dynamiczne. W obecnych wersjach nexusa (~2.7) funkcja inteligentnego proxy nexus pro działa teraz doskonale dla wszystkich doświadczonych użytkowników i powinna być ogólnym rozwiązaniem twojego problemu, ale w przypadku niestandardowych układów bluszczu pojawia się problem:

Niemniej jednak w tej chwili nie będzie działać w przypadku układów specjalnych. Problem polega na tym, że inteligentne proxy nie zadziałałoby, gdyby połączenie zostało w jakiś sposób zerwane. Zwykle żądanie korzystające z wersji dynamicznych (np. „1.2.+”) i niestandardowego układu na serwerze proxy powinno skutkować pobraniem artefaktu z wzorca. Nie jest to jeszcze możliwe, ale może być w późniejszych wersjach nexusa (3.0).

Zapewniliśmy pełne proxy nasze artefakty, również w przypadku tymczasowego zerwania połączenia, budując listy artefaktów w urządzeniu głównym, a następnie budując listę w urządzeniu podrzędnym, a następnie wywołując prosty skrypt wget z pełną informacją o wersji na serwerze proxy . Będzie on sukcesywnie pobierał od mistrza brakujący artefakt. Można to nazwać rodzajem „replikacji repozytorium”.

1
ferdy 5 czerwiec 2014, 19:02

Używam maven w intranecie DMZ bez połączenia z Internetem. W intranecie narzędzie maven-central nie jest dostępne, ale menedżer wydania może uzyskać dostęp do Internetu i proxy artefaktów.

enter image description here

0
Grim 24 grudzień 2020, 10:22