Bez względu na to, co robię, z którym DB się łączę, EF wydaje się, że wygenerowanie modelu zajmuje około 15-30 minut. Gdy to robi, w zasobniku systemowym pojawia się komunikat „Visual Studio jest zajęty”.

Pierwsza baza danych, z którą się połączyłem, była złożona i miała dużo danych, wiele widoków, więc pomyślałem, że może właśnie dlatego. Teraz mam lokalny plik DB z 1 tabelą, która ma 2 kolumny i 3 wiersze. To nadal zajmuje tyle samo czasu.

W końcu VS ulega awarii i uruchamia się ponownie. Czy ktoś miał wcześniej ten problem? Dowolny pomysł?


Przyjrzałem się monitorowi zasobów, devenv.exe nie wydaje się zużywać żadnych zasobów, które wskazywałyby, że wykonuje dużo pracy.

0
Aniket 18 luty 2012, 00:59

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Okazuje się, że w moim napędzie DVD znajdowała się płyta DVD z programem Visual Studio. Za każdym razem, gdy robiłem coś z EF, VS zaczynał czytać z płyty. Nie mam pojęcia, co i dlaczego, ale mała dioda mruga. Po wyjęciu dysku wszystko działało dobrze. Domyśl!

0
Aniket 28 luty 2012, 08:32

Jakich poświadczeń używasz, aby uzyskać dostęp do bazy danych? Spróbujmy najpierw wykluczyć problemy z opóźnieniami domeny. Jeśli to działa, czy możesz zweryfikować ten sam przepływ na 2 oddzielnych komputerach przy użyciu tych samych poświadczeń domeny? Nie miałoby to zastosowania, gdybyś używał lokalnych kredytów.

0
Cranialsurge 18 luty 2012, 01:12